Karadağ mahkemesi Terraform’un kurucusu Do Kwon’un kefaletini bozdu

Karadağ’daki bir yüksek mahkeme, bir alt mahkemenin Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’u kefaletle serbest bırakacak olan önceki kararını geçersiz kıldı. Bloomberg ilk kez bildirdi haberlerde.

Bir mahkeme sözcüsüne atıfta bulunan Bloomberg’e göre Kwon, Karadağ’daki Temel Mahkeme yüksek mahkemenin son kararı ışığında başka bir karar verene kadar hapiste kalacak.

Yüksek mahkeme kararı yaklaşık iki hafta sonra geldi. Karadağ Temel Mahkemesi tahliyeyi kabul etti Kwon ve eski meslektaşı Chang-joon Han’ı kefaletle gözaltına aldı.

Bu ayın başlarındaki ilk duruşmada Kwon suçsuz olduğunu iddia etti pasaportunda ve seyahat belgelerinde sahtecilik suçlamasıyla. Kwon ve Han’ın avukatı, Karadağ mahkemesinden kendilerini 400.000€ (437.000$) tutarında kefaletle serbest bırakmasını talep etti ve polis gözetiminde ev hapsi teklif etti.

İki kişi, Karadağ’ın başkenti Podgorica’daki havaalanında tutuklandı. Martta Dubai’ye uçmaya çalışırken.

Bir yıl önce, Terraform’un kardeş madeni parası Luna ile çalışan bir sabit kripto para olan TerraUSD (UST) sabit para birimi, piyasa değerini yaklaşık 40 milyar doları silen ve birçok kripto firmasını çökerten 1 dolarlık mandalını kaybetti.

Hem ABD hem de Güney Koreli yetkililer şu anda suçlamalarla yüzleşmek için Kwon’un iadesini istiyor. Kwon, Karadağ’da belgelerinde tahrifat yapmaktan hüküm giyerse, cezasını çekmek zorunda kalabilir. hapis cezasını çekmek ABD veya Güney Kore’ye iade edilmeden önce. Bir sonraki duruşma Haziran ayına kaldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın