Terörist Duran Kalkan’ın sağ kolu İstanbul’da yakalandı

Terörist Duran Kalkan’ın sağ kolu İstanbul’da yakalandıİstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele birimleri, terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen ortak çalışmada, örgütün kilit isimlerinden birinin İran’dan havayolu üstünden Türkiye’ye giriş yapacağı istihbaratı alındı. 2015 senesinde silahlı olarak faaliyet uygulamak amacıyla Almanya’da örgütün kırsal alanına katılan “Kendal-Numan Amed” kod Serhat Özel’in, 14 Ekim’de Tahran’dan havayolu ile İstanbul’a iniş yapacağı belirendi.

PKK’nın elebaşlarından örgütün sözde Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan’ın sağ kolu olarak yayınlanan “Kendal-Numan Amed” kod adlı teröristin ineceği saatte havalimanında önlem alan terör ve danışma birimleri, Serhat Özel adlı teröristi pasaport kontrolünden hemen sonra yakalayarak gözaltına aldı.

‘HDP eski Eş Başkanının ağabeyi tarafınca eğitilmiş’

Eski HDP Eş Genel Başkanı’nın ağabeyi olan ve örgütün lafda “Eğitim Komitesi” üyesi N.D. Tarafından tahsil almış olduğu belirlenen Özel’in, örgütün sözde “KCK-Maliye” birimine bağlı Doğu Gümrükler Cephesinde Irak-İran sınırındaki Pencevin bölgesinde lafda Tim Komutanlığının yanı sıra, PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan tarafından özel olarak örgütün Suriye kolu PYD-YPG içerisinde görevlendirildiği saptandı. Suriye’de faaliyette bulunan ülkelerden kamyonlarla alınan havan, obüs, füze, ağır makinalı silahlar, el bombaları, patlayıcı A4,C4, fünye ve buna benzer mühimmatların yer aldığı lafda “Cephane” biriminde de etkinlik yürüttüğü tespit edildi.

‘Teröristin İran-Kazakistan-Türkiye hattında izi sürüldü’

Teröristin izini devam eden güvenlik birimleri, PKK üyesinin örgütsel faaliyetlerine geçinmek üzere İran üstünden feyk hüviyet ve pasaport ile ilkin Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gönderildiğini, ondan sonra burada Y.G. Adına düzenlenmiş sahte kimlik ve pasaport ile yeniden İran’a dönüş yaptığını ve Tahran Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na geldiğini belirledi. Havalimanında yakalanan PKK/KCK üyesi, sorgulanmak suretiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada 3 gün boyunca sorgulanan “Kendal-Numan Amed” kod adlı terörist Serhat Özel, dün sevk edilmiş olduğu adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın