Karaman’da 2 ayrı suç örgütüne operasyonEdinilen bilgiye göre, Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, kentte kasten adam öldürme, kasten yaralama, yağma, genel güvenliği tehlikeye sokma, tefecilik, mala zarar verme, silahlı tehdit ve hakaret suçlarına karıştıkları ileri sürülen 2 ayrı kabahat örgütüne yönelik başlatmış olduğu soruşturma için düğmeye bastı.

Yaklaşık 500 polisin katılmış olduğu dev operasyonda suç örgütü üyelerine ilişik iş yerleri, ikametler ve çiftlik evlerine şafak vakti baskın yapılmış oldu. Ekiplerin yapmış olduğu baskınlarda haklarında gözaltı kararı bulunan 39 kişiden 32’si evlerinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 7 bireyin ise yakalanması için emek verme başlatıldı. Operasyon çerçevesinde 13 bireyin ise muhtelif suçlardan ötürü cezaevinde oldukları öğrenildi.

Polis ekipleri arama yaptığı adreslerde 12 adet tabanca,12 tane tüfek, 612 adet mermi, 15 adet kılıç, kama, balta, 532 tane sentetik hap, 25 gram esrar ile oldukça sayıda çek ve senet ele geçirdi. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sıhhat kontrolünden geçirilen şüpheliler sonrasında sorgulanmak üzere Karaman Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Soruşturma devam ediyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın