Devlet Bahçeli öbek toplantısında konuştu

Devlet Bahçeli öbek toplantısında konuştuAmasra’daki yaşanmış olan maden faciasına ilişik açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Elbette bilinen patlamaya neden olan kusur, dikkatsizlik ve eksik olarak değerlendirebilecek ne varsa kesinlikle gün yüzüne çıkarılacaktır. Bu mevzunun biz de sonuna kadar takip edeni olacağız. Ancak maden ocağındaki patlamayı bahane ederek felakete siyasi bir içerik katmak için el ovuşturan kim yahut kimler var ise bizlere bakılırsa samimi değildir, dürüst ve iyi kalpli olarak da görülemeyecektir. Acı üstünde kötüye kullanma yapmanın mert ve sorumlu bir tavırla hiç bir ilgisi olamaz” diye konuştu.

“Amasra’yı konuşuyorken Soma felaketini hatırlatmak maksatlıdır”

Facianın hesabının sorulacağının altını çizen Bahçeli, “Aksini düşünmek bile abestir. Amasra’yı konuşuyorken sekiz yıl önceki Soma felaketini hatırlatmak maksatlıdır, hastalıklı bir yaklaşımdır. Biz patlamış ve alev almış maden ocağından kardeşlerimizin bulunup çıkarılmasını bekliyorken sosyal medyadan provokasyona heves edenler, ortamı kızıştırmak için devreye girenler hem alçak hem de ahlaksızdır” ifadelerini kullandı.
Sayıştay’ın 2017 ile 2019 raporlarında Amasra Müessese Müdürlüğü’yle alakalı bölümlerine değinen Bahçeli, şunları söyledi:
“Deniliyor ki, mezkur Sayıştay raporları eksi 300 metrede dahi kazı yapılmasının niçin olduğu risklere dikkat çekmiş. Alınması gereken önlemler de madde madde sıralanmış. Belirli bir süreyle kontrol görevini yapan denetçiler her şeyi biliyor ve görüyor da bir tek söz konusu Müessese Müdürlüğü’nün işçi, işyar, mühendis ve yöneticileri mi ne yapacaklarını hangi tedbirleri alacaklarını bilmiyorlar?”
Bugüne kadar tam 256 köy ziyareti de gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Bahçeli, 23 Ekim’de bu kez da Manisa’da miting düzenleneceğini duyurdu.

“FETÖ’cülerle görüşüp görüşmediğini açıklığa kavuşturmak mecburiyetindedir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretini değerlendiren MHP lideri Bahçeli, “Türkiye’yi yabancı ülkelerde yakınma etmek, jurnalcilik yapmak, yabancıların karşısında el pençe divan durmak şerefli bir tavır değildir. Newyork’un en işlek caddesine çıkmak, gençler gibi video çekmek, bu suretle Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı’na kara çalmaya teşebbüs etmek adamlık değildir, siyaset değildir, mertlik asla değildir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dersini tarihten değil Türkiye düşmanlarından aldığını aleni seçik gözler önüne sermiştir” açıklamasında bulundu.

“Kılıçdaroğlu’na soruyorum, o esrarengiz 8 saat içinde neredeydin”

“Kimlerle fiskos yaptın, kimlerle geniş bir planın parçası olmayı içine sindirebildin? Kılıçdaroğlu bu 8 saatin esrarını milletimize açıklamak zorundadır. FETÖ’cülerle görüşüp görüşmediğini, Pensilvanya’da mola verip vermediğini açıklığa kavuşturmak mecburiyetindedir.”

“Yalan haberlerin önüne geçilmesi için büyük bir zaruretti”

Genel Başkan Bahçeli, sosyal medyanın tehlikeli bir mecra olduğunu belirterek, “Bu mecrada her türlü haşerat da meydanı boş bulduğundan at oynatmaktadır. Gelişmiş ülkelerde benzerlerine tanık olunduğu üzere, toplumsal medyanın hukuki ve etik sınırlara getirilmesi, asılsız ve iftira mahiyetli haberlerin önüne geçilmesi iç sulh ve rahatlık ortamı için büyük bir zaruretti” şeklinde konuştu.

“Bu haliyle çekicin örneğin Kalaşnikof’tan ne farkı vardır?”

“Ülkemizin iç ve dış güvenliği, amme düzeni, genel sağlığıyla ilgili gerçeğe aykırı bir bilgiyi, amme barışını bozmaya elverişli biçimde açıkca yayanlara yasal önlem alınmasının neresi zulümdür” diyen Bahçeli, “CHP’li bir milletvekili, eline çekici alıp Genel Kurul kürsüsünde telefon kıracak kadar alçalabilmiştir. Sen o çekici telefona değil, kafana vurursan belki ayılabilir, kendine gelebilirsin. Bu çekiç Genel Kurul’a iyi mi getirilmiş, kürsüye iyi mi çıkarılmıştır? Çekiç de aynen bir tabanca şeklinde suç unsuru değil midir? Bu haliyle çekicin örneğin Kalaşnikof’tan ne farkı vardır” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın