Yunanistan’dan Türkiye’ye eylem için gönderilen PKK’lı yakalandıİstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele (TEM) Şube ekipleri, bölücü terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik kritik bir operasyona imza attı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalarda, Yunanistan’ın terör kampı Lavrion’da silahlı eğitim alan M.A.A. Isimli bir teröristin sansasyonel fiil için Türkiye’ye giriş yapmış olduğu tespit edildi. Lavrion Kampı’nda öğrenim aldıktan sonra Türkiye’ye giriş icra eden terörist, İstanbul’da izini kaybettirmeye çalmış olduğu sırada 18 Ekim’de düzenlenen operasyonla yakalandı.

Yakalandığında üzerinden Karayılan’ın talimatları çıktı

Kartal’da saklandığı evde yakalanan örgüt üyesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Güvenlik ve haber alma birimlerince yakalandığı sırada üzerinden PKK/KCK terör örgütü çalışanları tarafınca gizliliğe riayet etmek için kullanılan şifreli kelimelerin olduğu not kağıtları, örgütün Kandil Kampı’ndaki elebaşlarından “Cemal” kod isminde terörist Murat Karayılan tarafından yazılmış dokümanlar ile PKK mensuplarının kırsal alandaki silahlı faaliyetlerini içeren fotoğraflar ele ele geçirildi. TEM Şubedeki anlatım işlemlerinin peşinden dün sevk edilmiş olduğu mahkemece “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan tutuklanan M.A.A., cezaevine gönderildi.

Öte yandan Eylül ayında tekrar Yunanistan’daki terör kampı Lavrion’dan Türkiye’ye, büyükşehirlere fiil için gönderilen ‘Delil’ kod isimli Hüsamettin Tanrıkulu güvenlik güçlerince yakalanarak yansız hale getirilmişti. Tanrıkulu’nun da Kandil’in talimatı ile göndermiş olduğu istihbarat raporlarına yansımıştı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın