Temu, ebeveynin yeni Dublin ofisi ile küresel genişlemeyi hızlandırıyor

Ucuz fırsatlarla tanınan hızlı büyüyen bir e-ticaret platformu olan Temu, ana şirketi Dublin’de bir üs kurup Meta ve Twitter gibi vergi dostu İrlanda’da ofisler açan bir dizi teknoloji devine katıldıkça yeni pazarlara giriyor. başkent.

Temu’nun arkasındaki Dublin merkezli kurumsal varlık olan PDD Holdings, eski Google mühendisi Colin Huang tarafından 2015’te kullanıma sunulduğundan bu yana Çin’in en büyük çevrimiçi pazar yerlerinden biri haline gelen Pinduoduo’nun da sahibidir.

Görünüşe göre PDD Holdings, markalaşmayı ve küresel olarak karşı karşıya kalan Temu ile Çin odaklı Pinduoduo arasındaki operasyonel çabaların bir kısmını ayırmak için yaratıldı. Temu’nun 2022’de göreve başlamasından önce, Pinduoduo’yu yöneten “ana yönetici ofisleri” Şangay merkezli Pinduoduo Inc..

Pinduoduo hala Şangay dışında bulunuyor, Temu’nun merkezi ise Boston’da. Temu’nun Boston ve Dublin’deki ekipleri, çalışanlarının LinkedIn profillerine göre çoğunlukla vergi, pazarlama ve hukuk konularında görev yapıyor.

Nisan sonunda yayınlanan yıllık raporunda, Dublin kuruluşu PDD Holdings’in “ana yönetim ofisleri” olarak listelenmiştir. Platformun ana şirketin 2022’deki mali sonuçları üzerinde “maddi bir etkisi” olmadığından, dosyalama Temu’nun kazançlarını bozmadı. güçlü ivme çıkışının ilk birkaç ayında.

Bu makalenin yazıldığı sırada Temu, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD’de App Store’un genel kategorisinde 1 numaradır. veri analitiği şirketi Data.ai.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın