Stratolaunch, Virgin Orbit’in bazı varlıkları için 17 milyon dolarlık teklif verdi

Yeni mahkeme dosyalarına göre Virgin Orbit, hipersonik uçuş şirketi Stratolaunch’taki bazı varlıkları için bir alıcı bulmuş olabilir.

Stratolaunch, modifiye edilmiş Boeing 747 uçağı “Kozmik Kız” da dahil olmak üzere bazı varlıklar için, sözde takip eden at teklifinde 17 milyon dolarlık bir teklif sundu. Stalking at teklifleri, varlıklar için minimum taban fiyatı belirler. İki şirket, 16 Mayıs’ta iz süren at anlaşmasına girdi.

Virgin Orbit, yörüngeye küçük yükler göndermek için Cosmic Girl ve kalkış sırasında kanadına yapıştırılan bir roket olan LauncherOne kullanan bir sistem geliştirdi. Uçak yaklaşık 35.000 fit yüksekliğe ulaştığında, Cosmic Girl uzaya devam eden roketi serbest bırakır. Şirketin bu fırlatma sistemini geliştirmek için yaklaşık 1 milyar dolar harcadığı bildirildi.

Virgin Orbit, operasyonlara devam etmek için fon sağlayamadıktan sonra 4 Nisan’da Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu. Mahkeme belgelerine göre, Virgin’i temsil eden bir firma, satış sürecinde 204 potansiyel teklif sahibiyle temasa geçti. Şirket, 8 Mayıs itibarıyla 30’dan fazla ilgi belirtisi aldı.

“[Virgin Orbit believes] kalan varlıklara önemli bir ilgi var ve bu nedenle Stalking Horse Teklifinin belirlenmesinin, [the] ancak diğer ayrık varlıklar için bir veya daha fazla teklif vererek veya üstün bir süreklilik teklifiyle değeri en üst düzeye çıkarmaya devam etmelerine izin verin, ”dedi Virgin avukatları mahkemeye.

Stratolaunch’ın teklifi, alternatif teklif sahiplerinin varlıkların tamamı veya bir kısmı için teklif vermesini engellemez. Teklif vermek için son tarih 19 Mayıs ET öğlen ve şu anda 22 Mayıs’ta bir açık artırma planlanıyor.

Stratolaunch, 2011 yılında Microsoft’un kurucu ortağı Paul Allen tarafından kuruldu. Şirket başlangıçta havada roket fırlatmalarını da hedefliyordu, ancak o zamandan beri hipersonik testlere yöneldi. Stratolaunch, dünyanın en büyük uçağı olan Roc’u ve Talon-A adlı küçük, yeniden kullanılabilir bir aracı geliştirdi. Araç havada Roc’tan ayrıldıktan sonra Stratolaunch, bunun hipersonik bir test yatağı olarak kullanılabileceğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın