Max Q: Başka bir gün, başka bir gecikme

rent a car 34

Merhaba ve Max Q’ya tekrar hoş geldiniz!

Bu konuda:

 • Pixelxel’in yeni yatırımcısı
 • Boeing ve Rocket Lab için görev gecikmeleri
 • SpaceX’ten haberler ve daha fazlası

Hiperspektral görüntü başlangıcı Piksel müşterilerine yeni uzaktan algılama ve analitik yeteneklerini sunmaya hazırlanırken 36 milyon $’lık finansmanı kapattı.

Los Angeles ve Bangalore merkezli girişim, yeni bir stratejik yatırımcıya da imza attı: Arama motoru kadar haritalama ürünleriyle de tanınan teknoloji devi Google. CEO Awais Ahmed yakın tarihli bir röportajda, Google’ın B Serisi finansman turuna öncülük etmesine rağmen, bunun Pixxel ile ilişkisinin başlangıcı olmadığını söyledi.

Tarım uygulamalarında Pixxel’in hiperspektral verilerini kullanan Google’dan bir AI araştırma ekibiyle, “Bundan önce müşteri olarak onlarla zaten çalışıyorduk” diye açıkladı. Google ayrıca geçen yıl, hükümetlere ve işletmelere yörüngedeki yüzlerce sensörden gelen devasa bir Dünya gözlem verisine erişim sağlayan güçlü bir araç olan Earth Engine’i piyasaya sürdü. Ahmed, Pixel kullanıcılarının birçoğunun ayrı olarak Earth Engine kullandığını ve nihai amacın, girişimin verilerini bu hizmete entegre etmek olduğunu söyledi.

Dağların uydu görüntüsünün solunda tek renkli görüntü ve sağında hiperspektral görüntü.

Görsel Kaynakları: Piksel

Boeing ve NASA, Starliner kapsülünün ilk mürettebatlı uçuş testinin, uzay aracıyla ilgili yeni bir teknik sorun nedeniyle daha da erteleneceğini söyledi.

İlk mürettebatlı görev, bir uçaktan geri itildikten sonra 21 Temmuz’da iki NASA astronotunu uçurmak üzere planlandı. daha erken Nisan lansman tarihi. Boeing’in ticari ekipten sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Nappi, liderliğin önümüzdeki haftayı kapsülün uçuş için güvenli olmasını sağlayacak bir plan bulmakla geçireceğini söylese de, yetkililer bir medya brifinginde yeni bir fırlatma tarihi vermedi.

Bir Boeing yetkilisi, “Buradaki en önemli nokta güvenlik her zaman bizim önceliğimizdir” dedi. “İnsanlı uzay uçuşlarında her zaman böyle olmuştur. Ve bu kararı veren de bu. Gecikme anlamına geldiği için hayal kırıklığına uğradığımızı söyleyebilirsiniz, ancak takım doğru seçimler yaptığımız için gurur duyuyor.”

Görsel Kaynakları: Birleşik Fırlatma İttifakı

TC ve ötesinden daha fazla haber

 • aksiyom uzayı Uluslararası Uzay İstasyonu’na yapılan ikinci özel görev, 30 Mayıs’ın sonlarında başarılı bir inişle sona erdi.TechCrunch)
 • Çin 2030’dan önce aya taykonotları indirmeyi hedefliyor. Bu arada ülke, Starlink’e yanıtını geliştirmek için de çalışıyor. (Uzay Haberleri/Uzay Haberleri)
 • Avrupa Uzay Ajansı ticari şirketleri ISS’ye ve ISS’den kargo taşımacılığı hizmetleri için teklif sunmaya davet ediyor. (ESA)
 • Hubble Ağı herhangi bir Bluetooth özellikli cihazın bağlanabileceği uydu ağını oluşturmak için 20 milyon dolar topladı. (TechCrunch)
 • Roket Fabrikası Augsburg AB merkezli bir şirket için bir ilk olarak, üst kademesinde 280 saniye boyunca tam süreli bir sıcak yangın testi gerçekleştirdi. (RFA)
 • Roket Laboratuvarı Venüs’e özel görev, şirketin geçen ay fırlatma penceresini kaçırmasının ardından Ocak 2025’e kaydı. (TechCrunch)
 • Sierra Uzay Dream Chaser uzay uçağını ilk kez çalıştırdı. (Sierra Uzay)
 • SpaceX’ler Rusya-Ukrayna ihtilafındaki rol henüz sona ermedi, Pentagon daha fazla Starlink terminalinin Ukrayna birliklerine gitmesini emretti. (TechCrunch)

Max Q size benim tarafımdan getirildi, Aria Alamalhodaei. Max Q’yu okumaktan hoşlanıyorsanız, onu bir arkadaşınıza iletmeyi düşünün.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın