Greenwood’dan Ryan Glover, TechCrunch Live’ın Atlanta etkinliğinde bir Siyahi işletme kurmanın ekonomisi hakkında konuşacak

TechCrunch Live, sanal programımızın bir parçası olarak Greenwood Bank’ın kurucu ortağı Ryan Glover ile ocak başı sohbetini duyurmaktan heyecan duyuyor. TechCrunch Live: 7 Haziran’daki Atlanta etkinliği.

Glover benimle, Dominic-Madori Davis ile 2:05 ET’de ‘eşitlik ekonomisi’ni tartışmak için oturacak – Siyah topluluk içindeki mali eşitsizliğin tarihi ve Greenwood ekibinin Atlanta’dan nasıl çalıştığı hakkında bir konuşma. tarihsel olarak ekonomik olarak ayrımcılığa uğrayan topluluklar için fırsatları artırmak.

Greenwood Bank, ülkedeki Siyahların sahip olduğu en tanınmış finansal hizmet kurumlarından biri haline geldi. Katil Mike, Andrew Young ve Glover tarafından kuruldu hemen ardından 2020’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından banka, sosyal adalete olan bağlılığıyla kabul ediliyor. Adını, 1920’lerde beyaz üstünlükçülerin yaktığı Tusla’da bir zamanlar ‘Black Wall Street’ olarak anılan mahalleye saygı duruşunda bulunuyor. Bu katliamdan kısa bir süre önce Atlanta’nın kendi katliamı vardı. Siyah topluluğunu gördüekonomik başarının eşiğinde, yanıp kül oldu.

Nesiller boyu zenginlik oluşturma ve bir Siyah işini yürütme anlatısı, her zaman denemek, inşa etmek, denemek ve yeniden inşa etmek üzerine kurulu olmuştur. Greenwood gibi kurumları toplum için bu kadar önemli yapan da budur; kalıcı çabasını önemli kılan da budur. Belki de bu durumda, bu sefer her şeyin farklı olacağına dair bir ipucu.

Glover ile sohbet etmek ve görmek için TechCrunch’ta çevrimiçi olarak bizimle buluşun.

Bu şömine başı, Atlanta başlangıç ​​​​topluluğunun etrafında toplanan daha büyük programın bir parçasıdır. Atlanta, uzun süredir girişimcilerin ve yatırımcıların canlı bir ekosistemine ev sahipliği yapıyor ve bu üç saatlik etkinlik sırasında bölgeye ışık tutmaktan heyecan duyuyoruz.

Katılmak ister misin? Tıklamak BURADA Kayıt olmak. Bedava.

Girişiminizi satış konuşmasında tanıtmak ister misiniz? Tıklamak BURADA başvurmak. Ayrıca ücretsiz. Kazanan, bu Eylül ayında TechCrunch Disrupt için ücretsiz biletler ve sergi alanı alacakları Startup Battlefield 200’e hızlı giriş yapacak.

Yakında görüşürüz!

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın