Greenwood ve The Gathering Spot’ta neler oluyor?

rent a car 34

Bir neobank olan Greenwood Fintech’in kurucu ortağı Paul Judge, Siyahi ve Latin müşterilere kur yapıyor, geçen yıl The Gathering Spot’u satın aldı – benzer demografileri hedefleyen bir ağ oluşturma ve ortak çalışma kulübü – birleşmeyi anlattı bir “Siyah Üzerine Siyah” anlaşması olarak, bunun “Siyahlara ait, birbirini güçlendiren iki şirket” olduğunu söylüyordu.

Bununla birlikte, bir yıldan biraz fazla bir süre sonra, tüm bu umut ve iyi niyet yok oldu.

The Gathering Spot’un (TGS) CEO’su ve kurucu ortağı Ryan Wilson, Greenwood ve kurucularının Wilson’a ve eski TGS hissedarlarına vaat edilen kazançları ödemediğini iddia ederek Judge, Greenwood’un kurucu ortağı Ryan Glover ve fintech’in kendisine dava açtı. satın alma sözleşmelerinde, fintech’in TGS çalışanlarına ikramiye ödemeyi reddettiği ve daha fazlası. Wilson, kendisinin ve diğer TGS hissedarlarının 5 milyon dolarlık bir kazanç ödemesi ve diğer hususlara borçlu olduğunu iddia ediyor.

Buna karşılık Greenwood iddiaları reddetti ve karşı davasında TGS’nin kurucularının mali durumlarını yanlış beyan ettiğini ve bunun da 27 milyon doların üzerinde öngörülemeyen yükümlülüklere yol açtığını iddia etti.

Wilson yorum yapmaktan kaçındı. Glover ve Yargıç, yorum taleplerine yanıt vermedi.

Ayrıca, Greenwood’un hafta sonu TGS’nin kurucu ortağı T’Keel “TK” Petersen’in şirketten ve TGS’nin COO’su olarak görevinden ayrıldığını açıkladığı bildirildi. Kısa bir süre sonra Greenwood, Mike McCloskey’in finans müdürü olarak işe alındığını duyurdu. TGS sonra Bir Instagram gönderisinde açıklığa kavuşturuldu Petersen’in ayrılışının McCloskey’nin işe alınmasıyla ilgisi olmadığını.

olayların dönüşü iyi karşılanmadı olan Siyah profesyoneller tarafından TGS topluluğunun bir parçası.

Ne yanlış gitti?

Başlangıçta, hem TGS hem de Greenwood yalnızca çok uyumlu bir demografik odağı paylaşıyor gibi görünmekle kalmadılar, görünüşe göre aynı ahlakı da paylaştılar. Greenwood, George Floyd’un öldürülmesinden kısa bir süre sonra Siyah ve Latin toplulukları için bir bankacılık platformu olarak kuruldu. The Gathering Spot, yeterince temsil edilmeyen geçmişlere sahip insanlar için bir ağ platformu ve ortak çalışma merkezi olarak 2016 yılında kuruldu.

Her iki şirket de, azınlıkların girişimcilik ve ağ oluşturma yoluyla nesiller boyu zenginlik ve finansal özgürlük elde etmelerine yardımcı olduğunu iddia etti. Wilson’ın şikayetlerinden birine göre, Greenwood’un TGS’yi satın alması, azınlıklara yönelik ülkenin en büyük fintech ve topluluk platformunu yarattı. Greenwood, TGS’yi satın aldığında, bildirildiğine göre geçen yıl 50 milyon dolar nakit ve hisse senedi için neredeyse kısmet gibi geldi.

Ancak bu hayal artık üzücü bir gerçeğe dönüşüyor.

İlişkideki ilk çatlaklar, Şubat ayı sonlarında Wilson’ın Greenwood’a karşı şirketin “satın alma sözleşmesini kasıtlı olarak suistimal ettiğini” ve böylece sözleşmesini bozduğunu iddia ettiği bir şikayette bulunmasıyla gün ışığına çıktı.

Greenwood, Haziran ayında, Wilson, Petersen ve TSG hissedarlarının sözleşme anlaşmasını yanlış yorumladıklarını ve “şu anda şikayet ettikleri iddia edilen ihlalleri sürdüren kendi kötü davranışlarını” göz ardı ettiklerini söyleyerek bir karşı dava açtı.

Wilson, Temmuz ayında, Greenwood’un TGS hissedarlarına bir gelir eşiğini karşılama şartına bağlı olarak 5 milyon dolarlık bir kazanç ödemesi ödemediğini ve 2022 için herhangi bir ikramiyeyi reddettiğini iddia ederek başka bir şikayette bulundu. Şikayet, Yargıç ve Glover’ın daha sonra Greenwood fonlarını kendilerine ödemek için kullandığını söylüyor ” aşırı ikramiye” yanı sıra diğer “kendilerine tercihli transferler” yaparlar.

Ayrıca Greenwood’un TGS hissedarlarına (Valor Ventures, Cameron J. Newton Enterprise ve JAAD Capital dahil) borçlu olduğu ödemeler için birkaç son tarihi kaçırdığını ve ödemeyi reddettiğini iddia ediyor. Şikayete göre Wilson ayrıca Greenwood’un ödeme başarısızlıklarının mali sorunlardan kaynaklandığına inanıyor ve şirketin yakında iflas edeceğini tahmin ediyor.

Greenwood, en son 325 milyon dolarlık bir değerlemeyle yaklaşık 90 milyon dolarlık fon sağladı. Tanıtım Kitabı. Greenwood’dan önce, Yargıç bir uzun kariyer teknik bir yönetici, bir kurucu ve bir yatırımcı olarak ve bu tür bir geçmiş performans, yatırımcıların kulaklarına müzik olabilir.

Greenwood’un destekçileri, risk sermayesi ve finansal hizmetler dünyasındaki önemli oyunculardan oluşan bir listedir. Bank of America, Citigroup, Fidelity, JP Morgan Chase, Mastercard, Visa ve Wells Fargo’yu içerir. Mali yatırımcıları arasında Black Operator Ventures, Lightspeed ve SoftBank’s Opportunity Fund (burada Judge şu anda başkan), diğerleri arasında.

Bu arada The Gathering Spot’un Los Angeles ve Atlanta’da 12.000’den fazla üyesi var. TGS’deki çalışmaları için, Wilson ve Petersen sunulan şehrin en yüksek ödülü olan Phoenix Ödülü.

Dava, Black teknoloji ekosisteminin topluluğun geleceği hakkında endişelenmesine neden oldu.

Zane Capital’in kurucusu Shila Nieves Burney, Petersen’in ayrıldığını duyduğunda kalbinin düştüğünü söyledi. TechCrunch+’a şunları söyledi: “TK ve Ryan’ın inşa ettikleri şeyin fanatik bir hayranıyım ve Zane’i inşa ederken The Gathering Spot benim birincil toplantı yerimdi” dedi. “Umudum, satın alma yoluyla bu topluluğun kaybolmamasıdır. Zaten TK’nin kaybından dolayı acı çekiyoruz.

Aynı zamanda TGS üyesi olan bir girişimci olan Kaisean Raines, bu durumun kendisi ve toplumdaki diğer kişiler arasında bir dizi “duygu” uyandırdığını söyledi.

“Şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık, çünkü olay iletişim ve şeffaflık konusundaki boşlukları ortaya koyuyor. Bir topluluk içinde güven ve uyumu sürdürmek için bu yönlerin ne kadar önemli olduğunu net bir şekilde hatırlatıyor” dedi. Öte yandan, iyileştirme ihtiyacı ve büyüme potansiyeli hakkında yapıcı konuşmaları da ateşledi. Bunu bir öğrenme deneyimi olarak kullanıyoruz ve bunun nihayetinde daha güçlü, daha dayanıklı bir topluluğa yol açacağını umuyoruz.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın