Framework Laptop 16 şimdi 1.399$’dan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı

Çerçeve ilan edildi Bugün, Framework Laptop 16 için ön siparişler artık ABD, Kanada, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Hollanda, Avusturya, İrlanda ve Avustralya’daki müşteriler için açık. Laptop 16, en yeni nesil AMD Ryzen ve Radeon GPU’lar tarafından desteklenmektedir.

Fiyatlar, Kendin Yap Sürümü için 1.399 dolardan ve Ryzen 7 7840HS ile önceden oluşturulmuş sistemler için 1.699 dolardan başlıyor. Bir AMD Radeon RX 7700S Grafik Modülü eklemek, başlangıç ​​fiyatlarını sırasıyla 1.799$ ve 2.099$’a getiriyor.

Uygun bir AMD Radeon GPU’lu bir Grafik Modülü içeren ön siparişler, Starfield Premium Edition için ücretsiz bir indirme kodu alacaktır. Çerçeve, oyunun erken erişim lansmanından önce kodu gönderecektir.

Framework, “Her zaman olduğu gibi, ilk partilerin 2023’ün 4. çeyreğinde gönderildiği bir parti sipariş sistemini takip ediyoruz” dedi. Blog yazısı. “Sıraya girmek için ihtiyacınız olan tek şey tamamen iade edilebilir 100$’lık bir depozito. Bu yıl bir sistem almak istiyorsanız siparişinizi erken almanızı öneririz.”

Yapılandırmalar, 5,1 GHz’e varan hızlarda 8 Zen 4 CPU çekirdeğine sahip Ryzen 7 7840HS ile başlar. Şirket ayrıca Ryzen 9 7940HS’yi 5.2 GHz’e kadar artırma ile sunacak. Laptop 16, çift 75 mm fan, üç ısı borusu ve sıvı metal termal arayüz içeren bir termal sisteme sahiptir ve dizüstü bilgisayarı serin ve sessiz tutarken 45 W sürekli işlemci yükü sağlar.

rent a car 34
Cihazı çevreleyen dizüstü bilgisayar bileşenlerine sahip Framework'ün yeni Dizüstü Bilgisayarı 16'ya dokunan iki elin gösterildiği bir resim

Görsel Kaynakları: Çerçeve

Çerçeve, Dizüstü Bilgisayar 16’nın, bir dizi modern oyunu çalıştırabilen 12 RDNA 3 çekirdekli Radeon 780M grafik kartıyla yerleşik olarak kayda değer grafik performansına sahip olduğunu söylüyor.

Şirket, “Framework Dizüstü Bilgisayar 16, yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar için kutsal kâseyi sunuyor: yeni Genişletme Yuvası sistemimizi kullanan ve nesilden nesile grafik yükseltilebilirliğine izin veren isteğe bağlı ayrık grafikler” dedi. “Genişletme Yuvası için ilk Grafik Modülü, AMD Radeon RX 7700S GPU’ya sahiptir. 100 W sürekli TGP ve 18 Gbps’ye kadar 8 GB GDDR6 ile çipin yeteneklerini maksimuma çıkardık.”

Şirket, CPU ve GPU’nun gerektiğinde aynı anda tam güçte çalışabileceğini ve bu GPU’nun 2,2 GHz’e kadar hızlarda 32 işlem birimiyle hem iş hem de oyun için mükemmel olduğunu ve üst düzey oyun oynamayı mümkün kıldığını belirtiyor.

Dizüstü bilgisayar, 165 Hz yenileme hızına, 1.500:1 kontrast oranına ve 500 nit parlaklık derecesine sahip 16 inç QHD+ ekrana sahiptir. Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 ile birlikte USB 4 desteği, USB 3.2 bağlantı noktaları ve DisplayPort bağlantısı ile birlikte gelir. Çerçeve, Dizüstü Bilgisayar 16’nın magnezyum alaşımı ve alüminyumdan yapıldığını ve yalnızca 5,3 pound ağırlığında olduğunu söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın