Plex’in Winamp’tan ilham alan müzik çalar Plexamp artık ücretsiz

Plexampmüzik çalar başlangıçta inkübe edilmiş Medya şirketi Plex’in Labs bölümü tarafından geliştirilen, artık ücretsiz, şirket bugün duyurdu. Proje ilk oldu başlattı 2017’de Plex’in klasik Winamp medya oynatıcı uygulamasında kendi versiyonu olarak, ezgilerinize eşlik edecek görselleştirmeler, miks programlama araçları ve daha yakın zamanda, kullanıcıların müzik kitaplıklarından benzersiz çalma listeleri oluşturan ChatGPT destekli “Sonic Sage” özelliği sunuyor. Ancak, masaüstünden mobil cihazlara genişletilmesinin ardından Plexamp yalnızca abonelerin kullanımına sunuldu.

Şimdi Plex, Plexamp uygulamasının ücretsiz olacağını ve kullanıcıların kendi kitaplıklarından veya TIDAL müzik akışı hizmetinden yüksek kaliteli ses ve kayıpsız ses desteği ile parçaları çalmasına izin vereceğini söylüyor. Uygulama ayrıca diğer şeylerin yanı sıra boşluksuz oynatma, ses yüksekliği dengeleme ve parçalar arasında yumuşak geçişler içerir.

Müziğinizi yeniden keşfetmek için kullanılan bir özellik olan Library Radio’ya ek olarak, kullanıcılar Plexamp ile mevcut ruh hallerine uygun çalma listeleri oluşturabilir: şirket, “kara kara düşünen, rahatlatıcı, kendine güvenen, yoğun, eğlenceli, dokunaklı, havalı ve hüzünlü” gibi çalma listeleri oluşturabilir.

Diğer bir özellik olan Decade Radio, kullanıcıların belirli bir on yıla ait parçaları çalmasına izin verirken Time Travel Radio, kitaplığınızdaki daha eski parçaları keşfetmenize olanak tanır.

rent a car 34

Bununla birlikte, uygulamayı ücretsiz hale getirme değişikliği ile Plexamp, daha gelişmiş özelliklerini ödeme yapan abonelerine özel tutacaktır. Buna yapay zeka destekli Sonic Sage çalma listesi oluşturucu, ayrıca indirmeler, sanatçı ve albüm miksaj oluşturucular dahildir. Bu özelliklere erişmek için, kullanıcıların bir Ayda 4,99 ABD doları Plex Pass aboneliği. Abonelik içerir çeşitli özellikler Canlı TV’nin DVR kaydı, indirmeler, film ve TV şovu jeneriklerini ve tanıtımlarını atlama yeteneği, birinci sınıf müzik özellikleri ve diğer gelişmiş ve teknik özellikler dahil olmak üzere Plex hizmetinin kendisini geliştirmek için.

Plexamp uygulaması, ilk çıkışının ardından iyi karşılandı ve App Store’da 5 üzerinden 4,8 ve Google Play’de 4,7 puan aldı. Plexamp ayrıca macOS, Windows, Linus ve Headless’ta da çalışır.

Medya yazılımı şirketi Plex, her zaman yan projelerle uğraşmıştır ve dahili inkübatörü Plex Labs’ın 2017’de piyasaya sürülmesiyle, tutkulu projeleri için daha fazla teşhir sağlamayı amaçlamıştır. Plexamp’ın yanı sıra Plex Labs, Plex sunucunuza ve Webook’larınıza göz kulak olmak için bir pano olan Plex Dash’e sahiptir; film oynatımı başladığında ışıkları kısmak veya Twitter’a gönderileri otomatikleştirmek gibi, olacak şeyleri yapılandırmanın bir yolu.

Ne yazık ki, Plex de yeni başlayanları etkileyen ekonomik gerilemeden muaf değil. Şirket geçen ay işgücünün %20’sini işten çıkardıreklam yavaşlamasını ana faktör olarak gösteriyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın