Plex’in müzik çaları Plexamp, çalma listesi oluşturmak için artık ChatGPT ile çalışıyor

Plexampmüzik çalar başlangıçta inkübe edilmiş medya şirketi Plex’in Labs bölümü tarafından, en son güncellemesiyle ChatGPT’den yararlanıyor. Şirket bugün, kullanıcıların kitaplıklarını tarayarak ve TIDAL aboneliklerinden yararlanarak benzersiz müzik çalma listeleri oluşturacak olan, OpenAI’nin ChatGPT’si tarafından desteklenen “Sonic Sage” adlı yeni bir özelliği duyurdu.

Güncelleme, kullanıcıların müzik seçimlerini programlamak için AI arayüzlerini kullanma konusundaki diğer çabaları takip ediyor. Spotify, özellikle bir AI DJ başlattı akış uygulaması kullanıcıları için müziği hem tanıtmak hem de seçmek için, diğer üçüncü taraf uygulamaları ise Petey artık ChatGPT kullanıyor Apple Music çalma listeleri oluşturmak için.

Plex’in durumunda, ana medya oynatıcı uygulaması değil, müzik çalar yan projesi için özelliği kullanıyor.

Birinci 2017’de piyasaya sürüldü Plex Labs’ın ilk projesi olan Plexamp, klasik Winamp medya oynatıcı uygulamasında Plex’in dönüşü olarak tanıtıldı, hatta şarkılarınıza eşlik edecek görselleştirmeler bile sunuyor. Daha sonra masaüstünden iOS ve Android’e genişletildive elden geçirilerek yalnızca abonelere özel bir hizmet haline geldi.

Uygulama, müzik tutkunlarına yönelik klasik bir arayüzde müziğin keyfini çıkarmanın keyifli bir yolu olmanın yanı sıra, Plex’in farklı teknolojileri denemesi için bir yol işlevi gördü. Örneğin, 2021’de, “Süper Sonik” özelliği ile güncellendi bu, programlama miksleri için yalnızca meta verileri kullanmak yerine, birbirine “ses açısından benzer” şarkıları eşleştirirdi.

Şirket, şimdi Plexamp’ın ChatGPT için destek ekleyeceğini söylüyor.

Görsel Kaynakları: pleks

Sonic Sage adlı yeni özellik, kullanıcıların duymak istediklerini açıklamak için doğal bir dil kullanarak kendi çalma listelerini oluşturmalarına olanak tanıyor. Örneğin şirket, kullanıcıların “heavy metal gruplarının yumuşak baladları”, “The Chainsmokers ve diğer DJ ikililerinin hareketli elektronik parçaları”, “Pink Floyd gibi saykodelik indie rock”, “güçlü kadınlardan 70’ler ritimleri” gibi şeyler isteyebileceklerini öneriyor. ” ve dahası.

Seçeneği kullanmak için kullanıcıların Plex Pass abonesi olması ve ayrıca Plex’in müzik ortağı olan TIDAL’in müzik akışı hizmetine abone olması gerekir. Daha sonra bir sisteme girmek için bir OpenAI hesabı oluşturmaları gerekecek. OpenAI API anahtarı içinde Plexamp Sonic Sage’i etkinleştirmek için ayarlar.

Yeni AI teklifine ek olarak, uygulama, çeşitli DJ modlarını kullanma, makine öğrenimi “sonik maceralara” devam etme, “ruh hali radyolarını kullanma”, yeniden keşfetmek için zamanda geriye yolculuk dahil olmak üzere birçok başka müzik keşif seçeneğine sahiptir. eskiler ve daha fazlası.

Şirket, Plexamp’ın artık iOS, Android, Mac, Windows, Linux ve Headless’ta çalıştığını belirtiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın