AI uygulaması Petey, ChatGPT’yi kullanarak sizin için Apple Music çalma listeleri oluşturur

Petey, tanıtılan mobil uygulama Apple Watch kullanıcılarına ChatGPT, yakın zamanda getirildi iPhone’a ayarlanan özelliği, kullanıcıların AI asistanına daha hızlı erişmesine ve hatta Apple’ın Kısayollarını kullanarak Siri’yi Petey ile değiştirmesine olanak tanıyor. Şimdi, Petey’in elinde yeni bir numara var. Bugün yayınlanan en son güncellemesinde, uygulama Apple Music’e bağlanabilir, böylece sizin için çalma listeleri oluşturabilir veya Apple Music kitaplığınıza ayrı şarkılar eklemenize yardımcı olabilir.

Yeni özellik, ücretli bir “Petey Premium” aboneliği aracılığıyla en son yapay zeka modeli GPT-4’e erişim yeteneği de dahil olmak üzere birçok başka güncellemeyle birlikte geliyor.

Akıllı bir araç olmasının yanı sıra, Petey’in yeni Apple Music özelliği, Apple ve diğerlerinin, isterlerse kendi uygulamalarında öneriler sunmak için yapay zekadan ne ölçüde yararlanabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, iOS 17’de durumun böyle olup olmayacağı belli değil. raporlar sahip olmak söz konusu bu sefer daha küçük bir yazılım güncellemesi olacak.

Petey’in müzik önerilerini almak için, çalma listesi isteğinizi uygulamanın arayüzüne yazmanız yeterlidir. Örneğin, 90’lar grunge talebi, Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Soundgarden ve diğerleri gibi beklenen sonuçları verir.

Görsel Kaynakları: Petey

Ardından uygulama, önerilen her şarkının kısa ön izlemelerini döndürülen çalma listesinin altında sıralar ve her birini kaydırıp örneklemenize olanak tanır. Şarkıyı beğendiyseniz, Apple Music’te tam sürümünü dinlemek veya parçayı Kitaplığınıza kaydetmek için şarkının yanındaki üç noktalı “daha fazla” menüsüne dokunabilirsiniz.

Açılan şarkı hakkında “daha fazla bilgi edinmek” için de dokunabilirsiniz. Şimdi oynuyorPetey geliştiricisi Hidde van der Ploeg’in liner notları, şarkılar, kayıtlar ve sanatçılar hakkında çeşitli gerçekler ve ayrıntılar sunan iOS uygulamasını not ediyor.

Ürün tasarımcısından bağımsız uygulama üreticisine geçiş başlattı iyi karşılanan Şimdi oynuyor uygulaması 2021’de yayınlandı, ancak mevcut 2.0 sürümü Kasım’da geldi ve şimdi bu yeni özelliğin gelişiyle Petey için kullanışlı bir yol arkadaşı olarak hizmet ediyor.

Tek tek şarkıları Apple Müzik Kitaplığınıza kaydetmenin ötesinde Petey, bir çalma listesi oluşturma seçeneği de sunar. Kullanıcılar, “Çalma Listesi Oluştur” düğmesine bir dokunuşla yapay zeka tarafından oluşturulmuş çalma listesine bir ad verebilir, ardından onu Apple Music uygulamasında açıp dinlemeye başlayabilir.

Elbette bu özellikler, hizmetin ücretsiz bir katmanı olmadığı için kullanıcıların bir Apple Music aboneliğine sahip olmasını gerektiriyor. Kullanıcıların ayrıca iOS’ta Petey’i kullanmak için Temel veya Premium aboneliğe sahip olmaları gerekir veya kendi OpenAI API anahtarlarını kullanabilirler.

Görsel Kaynakları: Petey

Apple Music entegrasyonları ve GPT-4 desteğinin yanı sıra bugün kullanıma sunulan diğer güncellemeler arasında Petey Basic aboneliği için diğer ödeme seçenekleri, alternatif uygulama simgeleri ve siz yapmasanız bile Apple Watch’tan telefonunuza mesaj gönderme özelliği yer alıyor. Temel aboneliğiniz veya kendi API anahtarınız olmalıdır.

Petey, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir ancak özelliklerini iPhone’da kullanmak için abonelik gerektirir. Geliştirici, 8 Mart’ta yalnızca Apple Watch’a özel lansmanından bu yana toplam 24,7 bin yükleme görüldüğü için uygulamanın biraz takipçi kazandığını söylüyor. İPhone sürümü yalnızca 6 Nisan’dan beri çıktı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın