FedNow nihayet yayında olabilir, ancak işletmelerin benimsemesi çok maliyetli olacak mı?

rent a car 34

Hoşgeldiniz Değişim! Bunu gelen kutunuzda istiyorsanız, kaydolun Burada. Fintech dünyasında etkinlik dolu bir hafta oldu FedNow başlatılıyorfintech Bolt’un eski CEO’su ve şirketin kendisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından mahkemeye çağrılıyor ve çok daha fazlası. Burayı inceleyelim.

Bu zamanla ilgili

Geçen hafta, ABD hükümetinin anlık ödeme sistemi, FedNow Hizmetisonunda canlı yayınlandı.

FedNow finans kurumları için daha hızlı bir ödeme yolu olmayı vaat eden, gün ve saat fark etmeksizin fonlara anında erişim sağlayan, para transferi için anında ödeme altyapısıdır. Bildiğiniz gibi, bu çok büyük çünkü bankalar geleneksel olarak 7/24 açık değil veya aynı gün para alıp kullanmanıza izin vermiyor.

Aynı zamanda, Brezilya, Hindistan, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği de dahil olmak üzere diğer ülkeler bir süredir benzer hizmetlerle yaşıyor olsa da, ABD’nin ışıkta “geride kaldığı” düşünülen bir şey. Aslında, anekdot olarak, Brezilya’da benzer bir sistem olan Pix’in o kadar yaygın olduğunu duyuyoruz ki, insanlar bunu sokak satıcılarına ödeme yapmak için kredi kartları yerine bile kullanıyor. Ve bunu destekleyecek veriler de var.

Yaptık derin bir dalış hizmetin uzun zamandır beklenen lansmanının Cuma günü ABD için ne anlama gelebileceği üzerine. Ancak bir şeye değinmedik: bankaların FedNow’u müşterileri için nasıl fiyatlandırmayı seçtikleri ve bunun FedNow’un ne kadar hızlı benimsendiğini nasıl etkileyebileceği.

E-posta yoluyla, finansal hizmetler danışmanlığı ve yatırım firmasının ortağı Adam Shapiro Klaros Grubu, Fed’in bir ACH ödemesi için yarım sentten daha azına kıyasla FedNow ödemesi için bankalardan yaklaşık 4 sent ücret aldığını kaydetti. Ancak, bankaların bu ödemeler için müşterilerden istedikleri ücreti almakta özgür olduklarını da sözlerine ekledi. Bu nedenle, Shapiro’ya göre, “hangisini kullanacaklarına karar veren ticari müşteriler, bankalar FedNow’u ACH’den önemli ölçüde daha pahalı hale getirirse caydırılabilir.”

Şunu ekledi: “Bir işletme, birisine daha hızlı para kazandırmak için 3,5 sent ödemeye hazır olabilir, ancak 25 sent öderken çizgiyi çizin. Ayrıca, dolandırıcılığın nasıl ele alındığı ve bir şeylerin ters gitmesi durumunda sorumluluğun nereye düştüğü, benimsenmeyi şekillendirecek.”

Haftalık Haberler

Christine, kendisini temsil eden bir avukat tarafından Nisan ayında yazılan bir mektubun cıvata yatırımcıların söylediği SEC araştırıyordu Bolt 2021’de para toplarken yapılan açıklamalarla bağlantılı olarak federal menkul kıymetler yasalarının ihlal edilip edilmediği. Mektup, bir bilgi toplama görevinin parçası olarak Bolt’un baş hukuk müşavirine gönderilmişti. The Information tarafından atıfta bulunulan bir mektupta, WestCap Management’tan Brian Reinken ve Tribe Capital Management’tan Arjun Sethi, sırasıyla Bolt’un C Serisi ve B Serisi turlarındaki yatırımcılar, eski CEO Ryan Breslow’un şirket için kaynak toplarken yatırımcıları “yanılttığını” iddia ederek şirketin kayıtlarına bakılmasını talep ettiler. 355 milyon dolarlık E Serisi turu. Hatırlarsınız, Breslow’un CEO’luk görevinden istifa etti 2022 Ocak ayında.

Mary Ann, girişim patlamasının altın çağından bu yana fintech değerlemelerinin ne kadar düştüğünü görmek için Rebecca Szkutak ile birlikte çalıştı (aşağıdaki grafiğe bakın). Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hepsi aynı alanda faaliyet gösteren üç dikkate değer istisna dışında, en yüksek değerli fintech şirketlerinin çoğu için değerlemeler düştü. İkincil hisse faaliyetine dayalı değerlemelere baktılar (tarafından analiz edildiği gibi) Notice.co), bazılarının iddia ettiği gibi, bir şirketin değerinin, bağış toplama sırasındaki kamu değerlemelerinden daha doğru bir yansıması olabilir. Ayrıca ileride ne olduğuna dair bir fikir edinmek için birkaç endüstri uzmanıyla görüştüler. Buradan kontrol edin: Fintech değerlemeleri düştü. Buradan nereye gidiyorlar? (TC+)

TC’den Alex Wilhelm ve Anna Heim, TechCrunch+ için insurtech dünyasına derin bir dalış yaptı ve bazı sektörlerin 2021’den itibaren şişirilmiş değerlemelerin üstesinden gelebilse de bu sektörün onlardan biri gibi görünmediğini belirtti. Öyle ki, bir rapor bunu “insurtech 1.0’ın ölümü” olarak adlandırdı. Alex ve Anna, küresel girişimlerin nasıl ilerlediğine ve buna dair işaretler olup olmadığına bakar. bu endüstri gerçekten toparlanabilir. (TC+)

Muhabir Dominic-Madori Davis, neobank’ın da dahil olduğu bir satın almanın sonuçlarını yazdı yeşil ağaçSiyah ve Latin müşterilere hitap eden ve Buluşma Noktası, benzer ilgi alanlarına sahip bir ağ kulübü. Göreceğiniz gibi, her şey yolunda gidiyordu… ta ki gitmeyene kadar. Şimdi buruk duygular ve bir dava var. Taraflardan hiçbiri yorum yapmasa da, Dominic-Madori ayrıntıları ne yanlış gitti. Niş odaklı neobankların nihayetinde başarılı olup olmayacağı tartışması, LGBTQ+ topluluğuna odaklanan bir başka neobank olan Daylight’ın devam etmesiyle devam ediyor. yakın zamanda kapatıldı.

Avucunuzu hazırlayın! Muhabir Sarah Perez örtbas edildi AmazonAvuç içi taramalı ödeme teknolojisi, yıl sonuna kadar Amazon’un sahip olduğu 500 Whole Foods mağazasının tamamına geliyor. İşte böyle çalışıyor: Müşteriler, bir biyometrik ödeme sistemi kullanarak, avucunu, bireyin benzersiz avuç içi imzasını tanımlayan ve satın alma işlemlerinin ücretini çekmek için müşterinin dosyadaki ödeme kartıyla ilişkilendiren bir okuyucu cihazın üzerine getiriyor. Endişelenmeyin, avuç içi verileriniz paylaşılmaz.

Tıbbi prosedürler genellikle aylarca hatta yıllarca uzayabilen karmaşık bir faturalar ve ödemeler ağını içerir. Ben (Christine) şahsen 50 dolarlık idrar testi için bir tahsilat acentesi tarafından peşimden koşturdum (21 yaşındaydım ve daha iyisini bilmiyordum), bu yüzden binlerce dolarlık tıbbi masraf borcu olan birinin nasıl bir şey olduğunu hayal edebiliyorum. Bu hafta Collectly hakkında yazdım, hasta faturalandırma işlemlerini kolaylaştırmak için elektronik sağlık kayıtları ve uygulama yönetimi yazılımıyla entegre olan tescilli arayüzler geliştiren bir şirket. Şirket, ödemeyi kolaylaştırarak, medikal şirket müşterilerinin medikal grup ortakları için hasta tahsilatlarını ortalama olarak %75 oranında artırabildiğini ve “ödenmemiş satış günlerini” 60 ila 90 günden 12 güne indirdiğini öne sürüyor. Yine de Topluca‘ nin müşterileri tıbbi ofisler, tıbbi faturaların dijitalleştirilmesinin hastalara da yardımcı olabilecek bir şey olduğunu düşünmek isterim. Bir prosedürle ilgili tüm faturalara erişmek ve bunları ödemek için tek tıklamalı bir yolu kim istemez ki?

CB Görüşleri yayınladı Q2 Fintech Durumu Raporu geçen hafta ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uzaydaki küresel finansman düştü – 2017’den bu yana en düşük seviye olan yaklaşık yarı yarıya düşerek 7,8 milyar dolara indi. Ancak en az bir bölge kötü bir çeyrek geçirmedi. Hangisi olduğunu tahmin edebilir misin? Bu arada, tarihsel olarak yapılan ödemeler fintech alanının sevgilisi – harika bir üç ay geçirmedim. Devamını oku Burada.

Vize Ve MasterCard fintech şirketi tarafından bir antitröst davasıyla vuruldu Engellemek. ABD New York Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesinde 14 Temmuz’da açılan bir davada Block, iki kredi kartı devinin pazar payını korumanın bir yolu olarak takas ücretlerini şişirerek “Square ödeme platformundan çok fazla ücret alarak tüketiciler tarafından ödenen daha yüksek perakende fiyatlarına neden olmak için komplo kurduklarını” iddia ediyor. bir Bloomberg raporuna göre.

teknoloji devi Elma Mart sonunda nihayet başlattı kullanıcıların bir Apple Pay satın alma maliyetini faiz veya gecikme ücreti olmaksızın altı hafta boyunca dört eşit ödemeye bölmelerine olanak tanıyan Apple Pay Daha Sonra hizmeti. Hareket, Apple’ı Affirm, PayPal ve Klarna gibileriyle doğrudan rekabete soktu. Şimdiye kadar nasıl gidiyor? JD Power’a göre oldukça iyi. son zamanlarda rapor BNPL (şimdi satın al, sonra öde) müşterilerinin yaklaşık beşte birinin Apple Pay’i daha sonra ilk üç ayında kullandıklarını söylediği bulundu. Ek olarak, rapor ayrıca Apple’ın “rakiplerinden daha istikrarlı, sürdürülebilir bir kullanıcı tabanına sahip olma potansiyeline sahip olduğunu” da ortaya koydu. Ve bunun ötesinde, veriler, BNPL’yi bir seçenek olarak düşünmeyen ilk kez BNPL kullanıcılarını cezbediyor olabileceğini gösteriyor.” Tüm bunlar, JD Power’ın şu sonuca varmasına neden oldu: “Hiçbir garanti yok, ancak Apple Pay Later’ın yapacak çok şeyi var — [this] genel olarak sahip olmak güzel bir şey, özellikle de Apple’ın kendisi finansal hizmetlere daldığında.”

Görsel Kaynakları: Miranda Halpern / TechCrunch

Diğer başlıklar

Daffy for Work, ABD hayır kurumları için milyarlarca doları açabilecek bir tür ‘hayırsever 401(k)’

Sundae, köhne evler satın almanın daha nazik bir yolunu oluşturmak için yola çıktı (TechCrunch şirketin 2021 zammı bildirdi Burada.)

Tost baltaları 99 sentlik ücret

Vest ve Sproutfi, ABD’deki yatırımları artırmak için iş birliği yapıyor

Nuvei ve Plaid ekibi bankadan ödemeyi genişletiyor

Airwallex, uluslararası varlığını genişletmek için Brex’e katılıyor

Finansmanlar ve Birleşme ve Satın Almalar

TechCrunch’ta görüldü

Thunes, sınır ötesi B2B ödeme platformunu genişletmek için 900 milyon $’ın üzerinde bir değerlemeyle 72 milyon $’ı cebe indirdi

İçerik oluşturucular için finansal araçlar geliştiren bir startup olan Karat, 70 milyon dolar yatırım aldı

Cognaize, finans sektörü için insanları döngüde tutan daha iyi bir LLM oluşturmak için 18 milyon dolar artırdı

Runway, işletmeler için finansal planlamayı kolaylaştırmak için 27,5 milyon dolar aldı

Ekleme, Mısır fintech Flash’ta 6 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu yönetiyor

Başka yerde görüldü

Özel pazarlarda yatırımcı ilişkilerini güçlendiren Anduin, 15 milyon dolarlık B Serisini duyurdu

Nav, Veri Platformu Geliştirmesini Hızlandırmak İçin Tillful’u Satın Aldı

Düşünüyor musun? Invesco Real Estate, SFR platformuna 20 milyon dolar daha yatırım yapıyor. (TechCrunch’ı okuyun Mynd’in önceki kapsamı.)

Portre Analitiği, AI araştırma platformunun lansmanı için 7 milyon dolar topladı

KASO, tohum finansmanı için 10,5 milyon dolar topladıbir fintech dikey sunan ödemeler başlattı ve restoranlar için kredi koşullarını uzattı

Ödeme toplama platformu Colleen AI, seri tohum finansmanında 3,5 milyon dolar topladı


Fintech’in bugün dünyamız üzerindeki etkisini keşfederken bu Eylül ayında San Francisco’da düzenlenecek TechCrunch Disrupt 2023’te bize katılın. Bu yıl yeni olarak, günümüzün önde gelen fintech figürlerinden bazılarının yer aldığı, fintech ile ilgili her şeye ayrılmış bütün bir günümüz olacak. Biletinizi 11 Ağustos’a kadar şimdi satın alarak 600$’a kadar tasarruf edin ve INTERCHANGE promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.


Görsel Kaynakları: Bryce Durbin

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın