Bolt, eski CEO Ryan Breslow SEC soruşturmasına konu oldu

E-ticaret yazılım grubu Bolt’un kurucu ortağı Ryan Breslow, geçen yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından şirketle birlikte mahkemeye çağrıldı. Bilgi, haberi ilk olarak Cuma günü bildirdi.

Bolt yatırımcılarını temsil eden bir avukat tarafından Nisan ayında yazılan bir mektupta, SEC’in Bolt 2021’de para toplarken yaptığı açıklamalarla bağlantılı olarak federal menkul kıymetler yasalarının ihlal edilip edilmediğini araştırdığı yazıyordu. Mektup, bir bilgi toplama görevinin parçası olarak Bolt’un baş hukuk müşavirine gönderildi.

The Information’ın atıfta bulunduğu mektuba göre, Bolt’un iki yatırımcısı, WestCap Management’tan Brian Reinken ve Tribe Capital Management’tan Arjun Sethi, Breslow’un şirket için kaynak toplarken onları “yanılttığını” iddia ederek Breslow ve Bolt’un yönetim kuruluna dava açtı. 355 milyon dolarlık E Serisi turuşirkete 11 milyar dolar değer biçiyor.

WestCap ve Tribe Capital’i temsil eden avukat, Breslow’un “Şirketin mali durumu ve ürün hattı hakkında önemli yanlış beyanlarda bulunduğunu ve bunun sonucunda E Serisi yatırımcıların Şirketi büyük ölçüde şişirilmiş bir değerlemeyle satın almasına neden olduğunu” yazdı.

Ocak 2022’de E Serisi finansmanın duyurulmasından kısa bir süre sonra Breslow, rakipler ve yatırımcılar hakkında yaptığı yorumlarve Bolt’un CEO’su olarak istifa etti. Az sonra, Love adında bir sağlıklı yaşam pazarı kurdu. LinkedIn profiline göre Ocak 2022’de kurdu.

Mahkeme celbi ve dava hakkında sorulan bir SEC sözcüsü, TechCrunch’a ajansın “olası bir soruşturmanın varlığı veya yokluğu hakkında yorum yapmadığını” söyledi.

İçinde Bu hafta ayrı dava açıldı Eski yönetim kurulu üyesi Activant Ventures’tan Steve Sarracino tarafından Breslow’a karşı Sarracino, Breslow’un 30 milyon dolarlık bir krediyi geri ödemesine yardım etmeyi reddettiklerinde Breslow’un kendisini ve diğer iki yönetim kurulu üyesini görevden aldığını iddia ediyor. Sarracino’nun davasında ayrıca CEO Maju Kuruvilla ve sonradan atanan üç yönetim kurulu üyesinin Breslow’u kredi geri ödemesi yapmaya zorlamadığı iddia ediliyor.

rent a car 34

Yorum için kendisine ulaşıldığında, Breslow kişisel olarak yanıt vermedi, ancak krediyle ilgili davayı kabul eden bir Bolt sözcüsünü getirdi ve e-postayla şunları yazdı: “Bolt bu davanın doğrudan hedefi değil ve ödenmemiş meblağ için çözüm aramaya devam ediyoruz. Yeterli sermayeye sahibiz ve şirkete karşı bu ödenmemiş yükümlülüğün varlığı, günlük operasyonlarımızı veya beklentilerimizi etkilemez ve etkilemeyecektir.”

Bolt, E Serisi finansmanını açıkladığında, şirket çok popülerdi.

355 milyon dolar almaktan bahseden Breslow, o sırada TechCrunch’a şunları söyledi: “Toplanan çok para gibi görünebilir, ancak aslında hayır, bu bizim rekabetçi olmamız için sermaye. Sadece rakiplerle eşit olmak değil, daha iyi olmak istiyoruz. Sermaye, en iyi yetenekleri getirmemize, stratejik satın almalar yapmamıza ve bizim için önemli olan Avrupa’ya açılmamıza olanak sağlayacak.”

Bolt o anda büyük miktarlarda sermaye getirmekte sorun yaşamıyor olsa da, Breslow, Silikon Vadisi yatırımcılarını erkenden çekmek için verdiği mücadeleleri kamuoyuna açıkladı. Serie E’den hemen sonra başladı. Bu düşünceleri Twitter’da yayınlamak.

Bundan kısa bir süre sonra, istifasının tweet’lerinin çektiği ilgiye bağlı olmadığı konusunda ısrar ederek CEO olarak istifa etti.

Kısa süre sonra, her şey Bolt için hız trenine binmek gibi olmaya devam etti. şirket en büyük müşterilerinden biri tarafından dava edildi Mayıs 2022’de (vaka aylar sonra düzeldi). Sonraki gün, TechCrunch bildirildi Bir blog gönderisi hakkında CEO Maju Kuruvilla, alışveriş yapan hesaplarda yıldan yıla %131’lik bir artış ve toplam aktif satıcı hesaplarında bir önceki yıla göre %192’lik bir artış ortaya koyduğunu yazdı.

Sonra sadece birkaç hafta sonra, Bolt 100’den fazla kişiyi işten çıkardı Kuruvilla’nın yine bir blog gönderisinde, değişen pazar koşullarına atfettiği bir yeniden yapılanma hamlesinde, “Sektörümüzde ve teknoloji sektöründe pazar koşullarının değiştiği bir sır değil ve makro zorluklara karşı işimizi uyarlamak için önlemler alıyoruz. Bolt’un kendi kaderine sahip olmasını sağlama çabası içinde, liderlik ekibi ve ben mali durumumuzu güvence altına almaya, yolumuzu genişletmeye ve topladığımız parayla kârlılığa ulaşmaya karar verdik.”

Seri E’nin ardından, New York Times bildirdi Bolt’un liderliği, yatırımcılarla 14 milyar dolarlık daha yüksek bir değerlemeyle ek sermaye peşinde koşmak için yeni bir müzakere turu başlattı, ancak bu henüz gerçekleşmedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın