Stellantis, 300 milyon avroluk fonunun yaklaşık üçte birini 10 girişime yatırdı

Otomobil üreticisi Stellantis’in kurumsal girişim kolu, 300 milyon avroluk (324 milyon dolar) fonunun yaklaşık üçte birini pil teknolojisi ve holografik artırılmış gerçeklikten sürdürülebilir üretime ve hatta e-bisikletlere kadar her şeyi kapsayan 10 yeni girişime yatırdı.

Stellantis Ventures Çarşamba günü, isimsiz bir risk sermayesi firmasının hareketlilik fonuna da yatırım yaptığını söyledi. Stellantis, her bir şirkete ne kadar yatırım yaptığını açıklamadı. Hareketlilik fonunun adını da vermedi.

Şimdiye kadar parasını nereye koyduğunu paylaştı. Bu şirketlerden üçü – bilgisayar görüş şirketi Nauto, bağlantılı e-bisiklet ve uygulama girişimi Beweelsociety ve Trails Offroad – bu yıl Stellantis’in ürün ekosisteminde hizmete giriyor.

otomatik, ticari filolarda daha güvenli sürüşü geliştirmek için bilgisayar görüşü, yazılım ve verileri kullanan şirket, mobil uygulamasını ve bulut hizmetlerini bu yaz Stellantis’in ABD ticari filo araçlarına getiriyor. Trails Offroad, ABD ve Kanada’da 3.000’den fazla offroad parkur rehberinden oluşan bir dijital kitaplık oluşturdu. Bu yaz, seçkin yeni Jeep araçları, 62 Jeep Badge of Honor parkuru da dahil olmak üzere 200’den fazla parkur rehberine erişim kazanacak. Şirkete göre, tam katalog abonelik hizmeti olarak sunulacak.

Bu arada Stellantis, arabaların, kamyonların ve arazi araçlarının ötesindeki diğer hareketlilik biçimlerine geçmesine yardımcı olması için beweelsociety’den yararlandığını söyledi. Beweelsociety, bağlantılı e-bisikletlerin yanı sıra bisikletçiler için finansman, sigorta, bakım ve hırsızlık önleme hizmetleri sağlayan bir uygulama geliştirdi. İlk e-bisikletler, 2023’ün son çeyreğinde Avrupa’da satın alınabilecek.

rent a car 34

Stellantis Ventures, holografik artırılmış gerçeklik girişimi de dahil olmak üzere bazıları bu yılın başlarında duyurulan yedi yeni girişime daha yatırım yaptığını söyledi. tasavvurlar ve lityum kükürt pil geliştiricisi Lyten. Kalan yatırımlar şunları içerir: sürdürülebilir üretim şirketi 6K.

Girişim firmasının yatırım stratejisinin arkasındaki itici güç, otomobil üreticisinin sözde “İleriye Cesaret Et 2030” Stellantis Ventures başkanı Adam Bazih, duyurudan önce bir medya brifinginde stratejik planı söyledi. Stellantis Ventures ve 300 milyon doları, otomobil üreticisinin 2030 yılına kadar emisyonları yarı yarıya azaltmayı amaçlayan “İleriye Cesaret Et 2030” stratejik planının bir parçası olarak Mart 2022’de açıklandı. Stellantis, 2021 emisyon seviyelerini temel olarak kullanıyor. Bu hedefe ulaşmak için Stellantis, on yılın sonuna kadar Avrupa’daki binek otomobil satışlarının %100’ünün ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki binek otomobil ve hafif ticari kamyon satışlarının %50’sinin aküden elektrikli olacağını söyledi.

Bazih, “Bir nevi çatallı bir yaklaşım benimsiyoruz ve erken aşamadaki fırsatları seviyoruz, ancak aynı zamanda büyümenin bazılarıyla veya daha olgun fırsatlarla da ilgileniyoruz ki bu portföye yansıdığını düşünüyorum” dedi. Stellantis’in ihtiyaçları ve Forward 2030 hedefleri ile uyumlu şirketlerin oranı.

Bazih, fonun yaklaşık üçte birinin her yıl yatırılacağını söyledi. Bu zaman çizelgeleri tutarsa, 300 milyon avroluk fonun tamamı 2025 yılına kadar tamamen yetkilendirilecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın