Twitter, büyük müzik yayıncıları tarafından açılan 250 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya

Universal Music Corp., BMG, Warner Chapell ve Sony Music Publishing gibi büyük isimleri içeren bir müzik yayıncısı koalisyonu, dava açmak Telif hakkı ihlali için Twitter.

17 yayıncıyı temsil eden Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği (NMPA), sosyal ağa çok sayıda telif hakkı ihlali bildirimi gönderdiği 1.700 şarkı listeledi. bu dava, Nashville’deki Federal Bölge Mahkemesinde açılan dava, Twitter’ın bu bildirimlere karşı herhangi bir işlem yapmadığını söylüyor. Yayıncı örgütü, dosyalamada her ihlal için 150.000 dolara kadar para cezası talep ettiğini söyledi.

Dava, sosyal ağın “Müzikal ‘bestelerin, Yayıncıları’ ve diğerlerinin telif hakkı yasası kapsamındaki münhasır haklarını ihlal eden sayısız kopyasıyla işini körüklediğini” iddia etti. Twitter, rakipleri TikTok ve Instagram’dan farklı olarak telif hakkıyla korunan müziğin kullanımı için bir müzik lisans anlaşması yapmadığını da sözlerine ekledi.

Mart ayında The New York Times, Elon Musk yönetiminin hakkında konuştuğunu bildirdi. bir müzik lisans anlaşmasının imzalanması durduruldu. Musk, şirketi devraldığından beri maliyet düşürme modunda ve NYT raporu, bu tür anlaşmaların yerleşik platformlar için yılda 100 milyon dolara mal olabileceğini belirtiyor.

Davacılar, birçok kullanıcının lisanslı müzik içeren videolar yüklemesiyle Twitter’ın multimedya içeriği için “sıcak bir hedef” haline geldiğini söyledi. Dava ayrıca Musk’ın izin verdiğinden de bahsetti. kullanıcılara iki saatlik videolar yüklemeleri için para ödedi. oldu bolca ile ilgili örnekler kullanıcıların platforma telif hakkıyla korunan filmlerin tamamını yüklediği yer. Ek olarak belge, Twitter’ın videoların daha yüksek katılım açısından faydalarını açıklayan kendi pazarlama materyaline atıfta bulunuyor.

rent a car 34

Dava ayrıca Musk’ın DMCA’dan “insanlık üzerine bir veba” olarak bahsettiği geçen yılki bir tweet’inden alıntı yaptı.

Bir ticaret grubu olan Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği başkanı David Israelite, “Twitter, hizmetindeki milyonlarca şarkıyı lisanslamayı tamamen reddeden en büyük sosyal medya platformu olarak tek başına duruyor” dedi. LA Times’a verilen bir açıklama.

“Twitter, platformunda her gün milyarlarca insan tarafından müziğin sızdırıldığını, piyasaya sürüldüğünü ve dinlendiğini çok iyi biliyor. Artık arkasına saklanamaz [Digital Millennium Copyright Act] ve şarkı yazarlarına ve müzik yayıncılarına ödeme yapmayı reddedin.

Geçen ay, Musk açıkladığında NBCU’nun yeni CEO’su Linda Yaccarinoİsrailli, yeni CEO’nun ilk iş emrinin platformdaki lisanssız müzik sorununu çözmek olması gerektiğini tweetledi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın