Sophie’ye sorun: Ukraynalı ve Rus ekip üyelerini ABD’ye nasıl yerleştireceğiz?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Girişimimiz, ülkelerine göre doğrudan ve ortak istihdamın bir kombinasyonu aracılığıyla dünya çapında yaklaşık 30 kişiyi istihdam etmektedir.

Son bir buçuk yılda, birkaç ekip üyesinin Ukrayna ve Rusya’dan Gürcistan, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Özbekistan gibi çeşitli Schengen dışı ülkelere taşınmasına yardımcı olduk.

Bu çalışanları ABD’ye getirmenin daha pahalı olduğunun farkındayız, ancak girişimimiz daha başarılı olacak. Onları buraya nasıl getireceğiz?

— Anlamlı Para Kazanma

Sevgili Anlamlı,

Birçok şirket, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerden yetenekli ekip üyelerini ve ailelerini güvenli bir yere taşınmaları için destekleyerek insanların yaşamlarında anlamlı bir fark yaratılmasına yardımcı oldu. Belirli bireylerin ABD’ye taşınmasına nasıl yardımcı olabileceğinizi düşündüğünüz için teşekkür ederiz. Tüm insanlar barış, refah ve özgürlüğün tadını çıkarsın.

Birçok işveren, Şubat 2022’de Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana evlerini terk eden Ukraynalı ve Rus profesyonellerle çalışmaya devam ediyor.

Ukrayna’yı terk eden 8 milyon kişiden fazlası 270.000 çoğu Amerika Birleşik Devletleri’ne kabul edildi. Ukrayna için birlik Amerika Birleşik Devletleri’nde geçici olarak kalma ve çalışma izni sağlayan program.

En az 500.000 ve 1 milyon kadar insan Rusya’yı terk etti ve 65.000’den fazla Rus Şubat 2022 ile Nisan 2023 arasında ABD’ye giriş yapmak istediler. Rus hükümetine göre rakamlaryaklaşık 100.000 BT uzmanı (teknik iş gücünün yaklaşık yüzde 10’u) muhtemelen hafife alınan Rusya’yı terk etti.

Ukraynalı ve Rus çalışanları Amerika Birleşik Devletleri’ne getirme seçeneklerine dalmadan önce, sponsor olmak istediğiniz her çalışan için eğitimine, becerilerine, niteliklerine, konumuna ve ve durum. Şirketinizin, Ukraynalı ve Rus çalışanlarınızı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaları ve çalışmaları için getirme konusunda çeşitli seçenekleri vardır.

Ukrayna için birlik

bu Ukrayna için birlik Geçen yıl başlayan program, Ukrayna vatandaşlarının ve yakın aile üyelerinin ABD’ye gelip geçici şartlı tahliye statüsüyle iki yıl kalmalarına bir yol sağlıyor. Programa katılan bireylerin, kalışlarını finansal olarak desteklemeyi kabul eden ABD merkezli bir destekçisi veya birden fazla destekçisi (bir birey, kuruluş veya işletme) olmalıdır.

Taraftar Formu doldurmalıdır I-134A (Çevrimiçi Destekçi Olma Talebi ve Mali Destek Beyanı) ve bunu ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerine (USCIS) gönderin. Program, çalışma izni olarak da bilinen İstihdam Yetkilendirme Belgesi (EAD) seçeneğini içerir.

Şu anda Uniting for Ukraine programı kapsamındaki şartlı tahliye iki yıldan fazla uzatılamaz, ancak bu değişebilir. Şirketiniz, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağım, çalışma vizesi veya yeşil kart için şartlı tahliye edilmiş çalışanlara sponsor olmayı düşünebilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın