Sony Dolby Atmos destekli HT-A3000 sound bar’ı tanıttı

Sony Dolby Atmos destekli HT-A3000 sound bar’ı tanıttıSony HT-A3000 ismini taşıyan yen sound bar’ını gözler önüne çıkardı. HT-A3000, sisteminde yer alan 3.1 kanal, hususi Merkez hoparlör ve çift subwoofer ile net diyalog ve derin bas sağlıyor. Ayrıca Vertical Surround Engine ve S-Force PRO Front Surround sistemleri sayesinde birden fazla boyuttan gelen sanal surround ses oluşturabiliyor. Böylelikle kullananların Dolby Atmos ve DTS:X’in heyecanını tam olarak yaşayabilmesine imkan tanıyor.

A3000, Sony’nin SA-RS5 ve SA-RS3S kablosuz arka hoparlörlerine bağlandığında, kullanıcılara Sony’nin 360 Mekansal Ses Eşleme teknolojisine yetişme imkanı sunuyor.

360 Mekansal Ses Haritalama teknolojisi, sesin her yönden ve mesafeden yüksek kalitede hissedilebilmesini sağlıyor. Ses Alanı Optimizasyonu, yerleşik mikrofon ile sound bar’ın ve arka hoparlörlerin göreceli yüksekliğini ve konumunu ustaca ölçüyor. Konumsal bilgilere dayanarak, ses dalgalarını sentezliyor ve birden fazla sanal hoparlör oluşturuyor. Bu sayede Sony’nin geniş mekansal ses alanı, odanın her yerini doldurarak alanda bulunan her insanın yüksek kaliteli müzik keyfi yaşamasını sağlıyor.

Kullanıcılar, isteğe bağlı olarak düşük frekansları işleyen bir kablosuz subwoofer eklemesi gerçekleştirebiliyor. Böylelikle sistemin sesi eskisinden daha çok etki ve güçle yeniden üretmesini sağlayabiliyor. Her tür ses içeriğinde daha derin bas, daha fazla vokal netliği ve ekstra aslına uygunluk sağlamak için tasarlanmış iki model yer alıyor.

Kullanıcılar, kişisel tercih olarak pasif radyatörlü 180 mm’lik bir sürücüden 300 W derin, zengin baslı SA-SW5 subwoofer’ı ekleyebilir yada 160 mm sürücülü kompakt bir bas refleks subwoofer’dan 200 W sesli SA-SW3 subwoofer’ı tercih edebilir.

Ayrıca kullanıcılar, 180 W daha geniş surround sese sahip SA-RS5 kablosuz arka hoparlörleri ekleyerek ev sinemasını keyfini en üst düzeye çıkarabiliyor. Yükselen hoparlörlere sahip SA-RS5, dahili pil gücünün yanı sıra daha varlıklı ve daha sürükleyici 360 Uzamsal Ses oluşturuyor. Böylelikle ses standardını en üst düzeye çıkarıyor. Bununla beraber kullanıcılar, toplam 100 W’lık SA-RS3S kablosuz arka hoparlörleri tercih ederek, ses standardını arttırabiliyor.

A3000, kullanıcıların ahenkli BRAVIA XR TV’lerle eşleştirerek ev sineması deneyimini daha da geliştirmesine imkan tanıyor. Hem sound bar hoparlör hem de BRAVIA XR TV, Acoustic Center Sync  hususi durumunu kullanarak ev sinema sisteminde merkez hoparlör haline geliyor. Aksiyon ve ses, tam bir daldırma yaratarak tam olarak hizalanıyor. Böylelikle izleyicilerin diyalogları karakterin sahnede tam olarak durduğu yerden duymasını sağlıyor.

Ayrıca Acoustic Center Sync, 360 Mekansal Ses Eşleme kurulumuyla birlikte çalışmasıyla her zamankinden daha net bir diyalog ve daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

sony ht-a3000Kullanıcılar, Sony HT-A3000’de Spotify gibi popüler müzik hizmetlerine kolayca erişebiliyor ve Chromecast, Spotify Connect yada Apple AirPlay 2 kullanarak bütün favori albümlerini ve çalma listelerini dinleyebiliyor.

Sony HT-A3000 yurt haricinde 699 dolar karşılığında satışa sunuldu.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın