Üçüz nineler artık tek kaldı

Üçüz nineler artık tek kaldıAlzheimer tedavisi kabul eden üçüz ninelerden Emriye Sarı, geçen cumartesi evde rahatsızlanarak, Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan müdahalelere rağmen kurtulamayarak yaşamını yitirdi. Emriye Sarı için Yazlık Mahallesi’ndeki Merkez Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Sarı, namazın peşinden mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Birlikte yaşayan ve ilik kanseri tedavisi kabul eden üçüzlerden Hayriye Sarı, 2016 yılında Fatsa Devlet Hastanesi’nde yaşamını kaybetmişti. Kardeşlerden Emriye Sarı’nın da yaşamını kaybetmesi ile üçüz ninelerden geriye Hacer Sarı kaldı.

Hacer Sarı: “İki kardeşim de vefat etti, ben tek kaldım”

Emriye Sarı’nın cenazesinde kardeşi Hacer Sarı bir kardeşini daha kaybetmenin acısını derinden yaşadı. Doğduklarından bu zamana kadar hiç kardeşlerinden ayrılmadıklarını, ölümün kendilerini ayırdığı için oldukça acı çektiğini söyleyen üçüz ninelerden Hacer Sarı, “Biz asla ayrılmadık. Bizi ancak ölüm ayırdı. Canım kardeşim yaktın içimizi. İki kardeşim de vefat etti, ben tek kaldım. Hiç ayrılmıyorduk ben artık bir tek kaldım. Canım bacım benim” diyerek ağıtlar yaktı.

“Nineler artık üçüz değil”

Hacer Sarı’nın kızı Necla Sarı ise “Nineler artık üçüz değiller. Artık tek kaldılar. Çok üzgünüz. Emriye teyzem 1,5 aydır hastanede tedavi görüyordu. Sadece annem kaldı ve artık annemi asla sadece bırakmayacağız. Onlar doğduklarından bu zamana kadar hep birlikte yaşadılar. Bir teyzem asla evlenmedi, bir teyzem ise 10 sene evli kaldıktan sonra boşandı ve kardeşleri ile yaşamaya devam etti. O kadar bağlılardaki birbirlerini acılarını bile hissediyorlardı. İlk ölen teyzemin yanında yer kalmadığı için başka bir mezarlığına defnedeceğiz. Sonrasında 3 kardeşe de yan yana mezarlar yaptırmak istiyoruz” diye konuştu.

İlçenin simgesi olan üçüz ninelerden birini daha kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyleyen Perşembe Belediye Başkanı Mehmet Sayim Tandoğan, “Çok üzüntülüyüz. Aynı yumurta ikizi kardeşleri hepimiz de oldukca seviyoruz. Ölüm onları ayırdı ve tek kardeş olarak kaldı. Mekanları cennet olsun” gibi konuştu.

Nasıl tanındılar

9 sene önce misafir olarak katıldıkları bir tv programında evleri ile alakalı sıkıntılarını dillendirince, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu durumdan etkilenerek üçüz kardeşlere ev yapılmasını sağlamıştı. Perşembe Kaymakamlığı tarafından eski ev yıkılarak, yerine 2 katlı 53 metrekare bir ev yapılmıştı.

Cenazeye Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin de katıldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın