Snap’in sahip olduğu GIF merkezi Gfycat, 1 Eylül’de kapanıyor

rent a car 34

GfycatSnap’in sahip olduğu GIF barındırma platformu, 1 Eylül’de kapatılacağını ve tüm GIF arşivini çevrimdışına çekeceğini duyurdu. Kullanıcıların içeriği platformdan sonsuza kadar ayrılmadan önce kaydetmeleri için iki ayları vardır.

Web sitesinde bir mesaj “Gfycat hizmeti durduruluyor” yazıyor. “Lütfen https://www.gfycat.com adresini ziyaret ederek ve hesabınıza giriş yaparak Gfycat içeriğinizi kaydedin veya silin. 1 Eylül 2023’ten sonra tüm Gfycat içeriği ve verileri gfycat.com’dan silinecektir.”

Snap’in Gfycat içeriğini Snapchat’e entegre etmeyi mi yoksa yıllarca GIF’leri kalıcı olarak silmeyi mi planladığı belli değil. Ancak, bir Snapchat sözcüsü Mashable’a söyledi “Snapchat kullanıcıları hala GIF’leri arayabilir ve arkadaşlarıyla sohbetlerinde kullanabilir.”

Snap, TechCrunch’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Görsel Kaynakları: Gfycat

Kapanma, hizmetin rakipleri Tenor ve Giphy ile rekabet etmek için mücadele ettiğinin bir işaretidir. Gfycat, yakın zamanda TLS güvenlik sertifikasının ardından eleştirilere maruz kaldı geçici olarak sona erdi Mayıs ayında, platformu çoğu kullanıcı için beş gün boyunca erişilemez hale getirdi. Artı, Reddit hakkında raporlar aylardır bazı Gfycat kullanıcılarının GIF yükleyemediğini ve destek ekibinin görünüşe göre yanıt vermediğini belirtin.

Birçok kullanıcı, yüksek tanımlı kısa klipleri ve animasyonları desteklediği için hizmetin ortadan kalktığını görmekten hayal kırıklığına uğrayacaktır. 2013 yılında kurulan Gfycat, GIF’lerin video kodlamasına izin veren ilk web hizmetleri arasında yer aldı. Snap, hizmeti 2020’de satın aldı.

Haber peş peşe geliyor Meta, Giphy’yi Shutterstock’a satıyor GIF arama motorunu satın aldıktan üç yıl sonra 53 milyon dolara 400 milyon dolar. İçinde Ekim 2022Bağımsız soruşturma grubu başkanı Stuart McIntosh bir basın açıklamasında, İngiltere’nin antitröst kurumu Meta’ya Giphy’yi “iki pazardaki rekabeti önemli ölçüde azaltacağı” için satmasını emretti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın