Hakim, gerçeklikten ayrılan davada Beyaz Saray sosyal medya görüşmelerini susturdu

4 Temmuz tatilinde, Louisiana’da bir yargıcın Beyaz Saray’ın sosyal medya şirketleriyle belirli şekillerde konuşmasını engelleyen bir tedbir kararı çıkardığı ortaya çıktı. Bu kararın bir parçası olduğu dava oldukça çılgınca söylenmelidir. Robert F. Kennedy Jr, Twitter Dosyalarını tamamen yuttu ve şimdi Biden’a 2020’de Trump yönetiminde olan şeyler için dava açıyor.

Washington Post haberi ilk olarak bildirdi. Beyaz Saray’ın, ihtiyati tedbire göre, “korumalı ifade özgürlüğü içeren içeriğin kaldırılmasını, silinmesini, bastırılmasını veya azaltılmasını herhangi bir şekilde teşvik etmekten, teşvik etmekten, baskı yapmaktan veya teşvik etmekten” kaçınması gerektiğini söyledi.

Bu tür tedbir kararları, davacıların yasa dışı olduğunu iddia ettikleri bir davranışı durdurmayı amaçlar ve eğer bir yargıç bir davanın başarılı olacağına inanırsa, daha fazla zarar görmesini önlemek için önleyici olarak engelleyebilir (veya “emir”). Ve bu durumda bol miktarda var sözde federal hükümetin “üç sosyal medya şirketi – Facebook, Google ve Twitter” ile koordinasyon sağlayarak fiili sansür uyguladığına dair kanıtlar.

Ancak şikayetin üstünkörü bir okuması bile, bunun söz konusu olayların gülünç derecede yanlış bir sunumu olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Bu dava, kendi esası açısından değil, yargıcın kararının potansiyel önemi açısından dikkate değerdir.

Federal hükümetin dezenformasyon, yanlış bilgilendirme ve çevrimiçi olan diğer her şeyi kontrol etmedeki rolü ve kapsamı kesinlikle incelenmesi ve sorgulanması gereken bir şeydir. Ancak, Hunter’ın dizüstü bilgisayarıyla ilgili aynı eski şikayetleri, aşı karşıtı içeriğin kaldırılmasını ve COVID-19’un Wuhan laboratuvar kökenli teorisini basitçe ortaya çıkaran bu dava.

Bu, son birkaç yıldır itibarını yitiren veya ilgisizlik nedeniyle terk edilen, ancak bazı ajanların peşini bırakamadığı sağcı komploların ve uydurmaların bir çamaşırhane listesi. Birçoğu doğrudan son derece yetersiz olandan kaldırılır. Burada detaylı olarak incelediğimiz Twitter Dosyaları. Bu taştan akacak bir kan varsa bile çoktan gitmiştir.

Bu zayıf gözden geçirmenin konuları o kadar yorucu ve tanıdık ve şirketlerin, uygulamaların ve terimlerin temel tanımlamaları o kadar korkunç derecede yanlış ki, kapsamlı bir çürütme hem sıkıcı hem de gereksiz olacaktır. Sayım Bürosu insanlardan yanlış nüfus sayımı iddialarını düzeltmek için bildirmelerini istediğinde sansür uygulamadığını kimsenin açıklamasına gerek yok.

Bu vakanın ne kadar saçma olduğunu anlamak için gerçekten görmeniz gereken tek şey için, sayfa 23’e bakın.

İddialar, “Federal yetkililerin sosyal medya platformlarını konuşmayı sansürlemeye teşvik etmeye yönelik sürekli ve başarılı çabaları 2020’de başlamış gibi görünüyor” diye başlıyor. İddiaya göre çeşitli kurumlar, korumalı konuşmayı sansürlemek için yakın, gizli ve koordinasyon içinde çalıştı.

rent a car 34

Twitter Dosyalarının ifşa edilmemesi sırasında bu tür suçlamalar ortaya çıktığında birçok kişinin belirttiği gibi, 2020 yılında Donald Trump bu Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanıydı. Her icra dairesi onun yetkisi altındaydı ve yıllardır öyleydi.

Ama dava diyor ki:

O yılın en önemli iki sansür “başarısı” -COVID’in kökenlerine ilişkin laboratuvar sızıntısı teorisinin ve Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarı hakkında haber yapmanın bastırılması- o zamanki Başkan Donald Trump’ın çıkarları ve aldığı pozisyonlarla çelişiyor gibi göründüğü için, Beyaz Saray’ın bu federal sansür çabalarını organize ettiği veya öncülük ettiği şüpheli.

Evet, davada iddia edilen uygulamalardan sorumlu olan idarenin davalı olarak isimlendirilmemesinin nedeni, davacıların kendilerini destekleyecek herhangi bir delil olmaksızın Beyaz Saray’ın fiilen işin içinde olmadığını ileri sürmeleridir. Ancak Biden’ınki – 2021’den başlayarak ve görünüşe göre geriye dönük olarak 2020’ye kadar. Bu, sade ve basit bir şekilde gerçeklikten bir sapma.

Dava, o zamanki adaylar Biden ve Harris’in, sosyal medyanın seçimle ilgili yanlış bilgileri yakalamak için daha çok çalışması gerektiğine ve bunu yapamazlarsa hükümetin 230. Maddeyi yeniden düşünmesi gerekebileceğine dair açıklamalarına atıfta bulunuyor.

238. Bu tehditlerle desteklenen federal ajanlar ve federal olarak ortak kuruluşlar tarafından 2020 başkanlık seçimleri öncesinde bakış açısına dayalı sosyal medya sansürünü teşvik etmeye yönelik hacimli çabalar, sosyal medya şirketleri tarafından makul bir şekilde talep olarak algılanacaktı. Bölüm 230 dokunulmazlığının kaybı veya bir antitröst dağılması gibi potansiyel olarak yıkıcı sonuçların acısıyla büyük ölçüde uyulması gereken.

239. Hükümetin sansür kampanyası oldukça etkili oldu.

240. Örneğin, bu çabalarla gerçekleştirilen sansür, Başkan Trump’ın kendi konuşmasının bastırılmasının yanı sıra, 2020 genel seçimleri sırasında posta yoluyla oy kullanmadaki büyük artışın bir sonucu olarak Cumhuriyetçilerin seçim güvenliğine ilişkin birçok endişe ifadesini içeriyordu.

Farkına varmadıysanız, 239’daki dava, devam eden bir başkanlık kampanyası sırasında Biden ve Harris’in çabalarına “hükümet” olarak atıfta bulunuyor ve Trump – bu kampanyanın sözde hedefi – aslında, yasal ve görünür bir şekilde hükümetti. Aslında yönetimi, sosyal medyayla sık sık tartışması ve Trump’ın şirketlere karşı yaptığı çok açık ve sık tehditlerle ünlüydü. Bu resmi işlemler, Icra emirleri Ve çeşitli basın açıklamalarıbariz bir şekilde davada belirtilmemiştir.

Bu davanın tamamen siyasi bir belge olduğu açık görünüyor: 2024’te GOP adaylığına uzun süredir aday olan RFK Jr, komploları şımartmaya çalışıyor, teknolojiye karşı sert görünüyor ve bu tuhaf, modası geçmiş durumda Trump’ı eleştirmekten ve hatta Trump’tan bahsetmekten titizlikle kaçınıyor. ve son derece yanlış iddialar listesi.

Tedbire gelince: Hâkimin bunu kabul etmesi kötü haberdir, çünkü bu, ya şikayeti okuduğunu ve ikna edici bulduğunu ya da en azından bariz eksikliklerini fark etmediğini ima eder. Bununla birlikte, savunma (yetkililer ve kuruluşların uzun bir listesi) henüz yanıtını sunmadı ve iyi yerleştirilmiş birkaç noktayla ihtiyati tedbir kararına itiraz edebilir. Dava yeni ve gelişmektedir ve ihtiyati tedbir kararı geçerliyse, hangi iletişimlerin yasal olarak emredileni teşkil ettiği belirsizdir. Son başvuruları buradan takip edebilirsiniz..

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın