Snap, botunun konumunuzu paylaşmayı bıraktığınızı anında fark etmeyeceğini söylüyor

Bugün Snapchat, konum bilgilerinizi uygulamaya vermeyi bırakırsanız My AI botunun bunu fark etmesinin biraz zaman alabileceğini açıkladı. Bu, bir kullanıcının bu bilgileri paylaşmayı bıraktığını anlamadan önce botun konum ayrıntılarını bir süre sakladığı anlamına gelir.

Snapchat kullanıma sunulduktan sonra AI destekli chatbot My AI Geçen hafta herkese, bir ton bildikleri hakkında şikayetler — özellikle bir kullanıcının konumu. Chatbot’un daha geniş bir kullanılabilirliğe sahip olmasının ardından gelen tepki, birkaç kişi Snapchat için 1 yıldızlı incelemeler bırakıyor.

Şirket, AI’mın konum dahil Snapchat ile paylaştığınız tüm bilgileri bildiğini söyledi. Ayrıca, sohbetin başında, uygulamanın özelleştirilmiş öneriler için bazı bilgileri sohbet robotuyla paylaşacağına dair bir bildirim gösterir. Ancak Snap, GPT destekli botun sizinle ilgili herhangi bir ek ayrıntı bilmediğini söyledi.

“Yapay Zekamın Snapchat kullanıcılarından herhangi bir yeni konum bilgisi toplamadığını bilmek önemlidir. ayrıntılı olarak bizim Destek sayfasısohbet robotu sadece zaten Snapchat’e izin vermişlerse (bu, konumlarını Snap Haritasında paylaşmayı da mümkün kılar) bir Snapchatter’ın konumuna erişebilir,” dedi Snap, bir blog yazısı.

Sosyal şirket, botun konum verilerini size çevrenizdeki restoranlar gibi şeyler hakkında kişiselleştirilmiş tavsiyeler vermek için kullandığını açıkladı.

My AI’da belirtildi Destek sayfası uygulamanın öneriler için yalnızca “şehir düzeyinde konumu ve sizinle yerler arasındaki çok genelleştirilmiş mesafeleri” paylaştığını.

Snapchat’e konumunuzu vermek istemiyorsanız, bu izni her ikisini de açık olarak ayarlayarak kolayca kapatabilirsiniz. iOS Ve Android. Snap, konum verilerini kapatmanın, botun konumunuza göre kişiselleştirilmiş önerilerde bulunamayacağı anlamına geldiğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın