Kripto cüzdanı Phantom, Ethereum ve Polygon için genel çoklu zincir desteği ekler

Solana blok zinciri kullanıcıları için bir kripto cüzdanı olan Phantom, TechCrunch’a özel olarak verdiği demeçte, tarayıcılar, iOS ve Android genelinde halka açık bir lansmanda desteğini Ethereum ve Polygon blok zincirlerine genişletti.

İki yeni blok zinciri için destek başlangıçta planlanan 2023’ün ilk çeyreği için, ancak bugüne geri çekildi. Phantom’un CEO’su ve kurucu ortağı Brandon Millman, TechCrunch’a verdiği demeçte, çok zincirli entegrasyonun 3 milyon kullanıcısı tarafından kullanılabileceğini söyledi.

Yeni yetenekler, Phantom’un bir 1,2 milyar dolar değerleme Ocak 2022’de 109 milyon dolarlık bir finansman turunda. Bu tur Paradigm tarafından yönetildi ve Andreessen Horowitz, Jump Capital, Solana ve diğer yatırımcıların katılımını gördü.

Ethereum ve Polygon desteği, Phantom cüzdan kullanıcılarının blok zincirleri ve Uniswap ve Aave gibi dApp’ler ile Blur ve OpenSea gibi NFT pazar yerleri arasında varlık aktarmasına izin verecek. Kullanıcılar artık MetaMask, Solana veya Ethereum Virtual Machine (EVM) cüzdanlarından mevcut varlıkları da içe aktarabilir. Şirket, “Phantom çoklu zinciri artık MetaMask’ın olduğu her yerde mevcut” dedi.

Çoklu zincir desteği, cüzdan sahiplerinin üç blok zincirinde (sadece birinin aksine) ticaret, tutma ve etkileşimde bulunabilmesi koşuluyla, Phantom’u Solana ekosisteminden şu anda sahip olduğu milyonlarca kullanıcının ötesinde daha geniş bir kripto kullanıcı havuzuna açacaktır.

Millman, “Bir MetaMask’ınız varsa, her şeyi tek bir çatı altında toplamak için tohum cümlenizi bağlayabilirsiniz” dedi. “MetaMask aynı anda yalnızca bir çekirdek ifadeyi işleyebilir, ancak burada birden fazla yönetebilirsiniz.”

Piyasada başka çok zincirli kripto cüzdanları var. SütunEthereum, Polygon, Gnosis Chain, BNB Chain ve diğerleri için destek sağlayan. Ancak genel olarak, çoğu kripto cüzdanı, tek katmanlı 1 blok zincirleri için hizmet sağlamaya odaklanır, Ethereum odaklı cüzdanlar en yaygın olanıdır. Örneğin MetaMask, kullanıcıların Ethereum blok zincirinden türetilen Ethereum’u veya başka herhangi bir ERC-20 jetonunu tutmasına ve transfer etmesine olanak tanır. Ancak MetaMask ekibi, çok zincirli bir dünya için potansiyeli görün gelecekte.

Phantom tartışmasız en büyük Solana tabanlı cüzdanlardan biridir, bu nedenle diğer blok zincirlerine açılması, çok zincirli bir dünya için artan potansiyele ve diğer büyük oyuncuların (MetaMask gibi) aynı şeyi yapma olasılığına işaret eder.

Phantom’un yeni yeteneği, dApp’lerin ve diğer projelerin tüketicilerle zincirler arası daha kolay bir şekilde etkileşime girmesine de izin verebilir.

“Hepsi çok zincirli; Solana NFT’lerini ETH NFT’lerinin yanında görebilirsiniz,” dedi Millman. “Hepsi bir yerde ortaya çıkıyor.”

Cüzdan ayrıca NFT’ler için mevcut taban fiyatlar, satış fiyatları ve uygulama içindeki diğer faktörler gibi gelişmiş meta verileri de gösteriyor. “Ayrıca NFT’leri doğrudan Magic Eden, OpenSea ve diğerleri gibi pazarlara satma yeteneğine sahibiz.”

Millman, Phantom’un kimlik avını önlemeye yardımcı olmak amacıyla kripto cüzdanlarına gönderilen istenmeyen postaları gizleyen yeni güvenlik özellikleri de eklediğini paylaştı. “Benzetme, e-postaya benzer: bazen spam e-postalar gözden kaçar, ancak kullanıcılar bunu spam olarak işaretleyebilir ve zamanla onu yakalamada giderek daha iyi hale gelir.”

Sonuç olarak, Millman, Phantom’un endişe duyduğu en büyük alanlardan birinin güvenlik olduğunu belirtti. “Bir web sitesine giderseniz, size Phantom’dan ayrıldığınıza dair bir uyarı veriyoruz ve bir web sitesinin kötü amaçlı olduğunu anlarsak, onu önleyici olarak engelliyoruz.” Açıkçası, kullanıcılar uyarıları görmezden gelebilir, ancak Millman bunu yapmamanızı tavsiye ediyor.

M-cüzdan aynı zamanda işlemleri onaylanmadan önce simüle eder, böylece kullanıcılar ne gönderip aldıklarını ve burada da endişelenecek bir durum olup olmadığını görebilirler, dedi Millman.

“Bütün bu koruyucu katmanları aştığınız ve dolandırıcılığa uğradığınız durumlar oluyor, ancak temelde 7/24 hizmet veren bir müşteri destek ekibimiz var ve rotaları keşfetmeniz için değiş tokuşlar, yerel makamların dizini veya buna benzer şeyler konusunda size yardım etmeye çalışabilirler. dedi Millman. “Bence bu çok büyük bir şey çünkü sonrasında genellikle ne yapabileceğinizi bilmiyorsunuz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın