Öldüğünüzde kriptonuza ne olur?

Aile üyenizin veya arkadaşınızın kriptodan zengin olduğunu ve vefat ettiğini hayal edin. Evet, yas tutuyor olacaksınız ama varlıklarına ne olduğunu da merak edebilirsiniz. Ve eğer size herhangi bir şey bırakmışlarsa, o zaman soru şu olur: Onlara nasıl erişeceksiniz?

Holland & Knight’ın avukatı Jaime Herren’e göre bunlar, kripto para birimine sahip herkesin genç yaşta bile düşünmesi gereken sorular.

Kripto endüstrisi olgunlaştıkça, genellikle göz ardı edilen bir husus, geçtiğinizde varlıklarınız için emlak planlamasıdır. Çok sayıda kripto varlığının hem sıcak hem de soğuk cüzdanlarda tutulduğu ve özel anahtarlarla (diğer güvenlik unsurlarının yanı sıra) korunduğu göz önüne alındığında, bu fonlar bir plan olmadan neredeyse sonsuza kadar kaybolabilir.

Herren, “Harekete geçirici mesaj bunu yapmaktır” dedi. “Varlıklarınız için bir plan yapmak için çok genç olduğunuzu düşünmeyin.” (Elbette bu tavsiye, geleneksel varlıklara sahip kişiler için de geçerlidir.)

Bireyler için karmaşık varlıkları, teknolojiyi, dijital varlıkları ve fikri mülkiyeti yöneten Herren, genel olarak emlak planları arayan müşterilerin çoğunun daha yaşlı olduğunu söylüyor. “40 yaşın altındaki insanlar bunu yapan tek kişi, bebeği olanlardır. Bazen ilk çocuk, insanları onlara bakmak veya işleri onlara bırakmak istemeye teşvik eder. Ama hiç kimse [else] ölüm oranı 55 veya 60 yaşını geçene kadar bunu düşünüyor” dedi.

Ancak anlatı değişiyor olabilir. Caring.com’un 2023 Vasiyet ve Emlak Planlamasına göre, son üç yılda, 18 ila 34 yaşları arasındaki mülkleri için planlar yapan yetişkinlerde %63’lük bir artış oldu. çalışmak.

Bununla birlikte, bunun genel emlak planlaması için geçerli olduğunu ve kripto varlıkları etrafında planlama yapmadığını belirtmek önemlidir.

Herren, 10 milyon doların üzerinde kripto varlığına sahip zengin bireylerin emlak planlarını her altı ayda bir güncellemesi gerektiğini söyledi. “Blockchain varlık sahipleri, varlıkları çok hareket ettiriyor, bu nedenle mülk planlarını bunu yansıtacak şekilde güncellemeleri gerekiyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın