Binance.US, Voyager ile yaptığı 1,3 milyar dolarlık anlaşmadan vazgeçti, şimdi ne olacak?

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Bu haftanın başlarında Binance.US, “düşmanca ve belirsiz düzenleyici ortam” nedeniyle kripto komisyoncusu Voyager Digital’in varlıklarını satın almak için 1,3 milyar dolarlık anlaşmasını bozdu.

Duyuru, Voyager’dan yaklaşık dokuz ay sonra geldi. iflas için başvuruldu. O sırada, ABD merkezli şirket ve iki bağlı kuruluşu, New York’un Güney Bölgesi’ndeki Bölüm 11’deki bir iflas başvurusunda, 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında varlığa ve 100.000’den fazla alacaklıya sahip olduğunu söyledi.

bir mahkemede dosyalama Salı günü, Voyager avukatları, şirketin ABD merkezli kripto para borsasının borçlu olduğu ters fesih ücretine ek olarak, şirketin Binance.US’tan Voyager’a yaptığı 10 milyon dolarlık iyi niyetli depozitonun tüm haklarını saklı tuttuğunu söyledi.

Binance.US yaptığı açıklamada, “Bu süreç boyunca umudumuz Voyager müşterilerinin kripto para birimlerine aynı şekilde erişmesine yardımcı olmak olsa da, ABD’deki düşmanca ve belirsiz düzenleyici ortam, tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemeyen bir çalışma ortamı getirdi.” dedi. Salı günü açıklama.

Bu geri adım, geçen yıl iflas başvurusunda bulunduktan sonra alacaklılarına borcunu ödeyebilmek için varlık satışları yoluyla sermaye artırmaya çalışan Voyager’ın son baş ağrısı. Şirket ayrıca, Voyager’ın varlıklarını satın almayı kabul eden ancak daha sonra Kasım ayında kendi kendini iflas ettiren (ve iflas başvurusunda bulunan) FTX ile bir anlaşma yaptı.

Binance.US’un varlık satın alma sözleşmesini feshetmesinin ardından Voyager, söz konusu “gelişme hayal kırıklığı yaratıyor”, ancak Bölüm 11 planı, şirketin platformu aracılığıyla kripto para birimini ve parayı doğrudan müşterilere iade etmesine izin veriyor.

“Plana uygun olarak, doğrudan dağıtımlar yoluyla müşterilere değer döndürmek için şimdi hızla hareket edeceğiz. Sonraki adımlar ve müşterilerin yapması gereken işlemler hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi sağlayacağız” diye ekledi Voyager.

web3’te bu hafta

OpenSea’nin bir sonraki yolculuğu, Web 2.0 markalarının web3’e girmesine yardımcı olmaktır. (TC+)

En büyük NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, kullanıcıların dijital varlıkları alıp satmasına olanak tanıyan ticaret platformuyla tanınmaktadır. Ancak OpenSea’nin baş işletme sorumlusu Shiva Rajaraman, şirketin Web 2.0 markaları gibi diğer kitlelere hitap etmek için ürün ayak izini genişletmeye devam ettiğini söyledi.

Kripto cüzdanı Phantom, Ethereum ve Polygon için halka açık çoklu zincir desteğini serbest bırakacak

Şirketin TechCrunch’a özel olarak verdiği bilgiye göre, Solana blockchain kullanıcıları için bir kripto cüzdanı olan Phantom, 1 Mayıs Pazartesi günü saat 9:00 EST’de tarayıcılar, iOS ve Android genelinde halka açık bir lansmanla Ethereum ve Polygon blok zincirlerini desteklemeye başlayacak. İki yeni blok zinciri desteği başlangıçta 2023’ün ilk çeyreği için planlanmıştı, ancak ertelendi. Phantom’un CEO’su ve kurucu ortağı Brandon Millman, TechCrunch’a verdiği demeçte, çok zincirli entegrasyonun 3 milyon kullanıcısı tarafından kullanılabileceğini söyledi.

Kripto borsası Coinbase, kural koyma dilekçesi nedeniyle SEC’e dava açtı

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu, menkul kıymetler düzenleyicisinin endüstrinin mevcut SEC çerçevelerini kullanarak düzenlenmesine izin verip vermeyeceğini soran aylarca süren bir dilekçeye yanıt vermeye zorlamak için bir dilekçe verdi. Amerikan devi de dahil olmak üzere kripto firmalarına karşı yaptırım eylemlerini ve uyarılarını hızlandıran düzenleyici.

Öldüğünüzde kriptonuza ne olur? (TC+)

Kripto endüstrisi olgunlaştıkça, genellikle göz ardı edilen bir husus, geçtiğinizde varlıklarınız için emlak planlamasıdır. Çok sayıda kripto varlığının hem sıcak hem de soğuk cüzdanlarda tutulduğu ve özel anahtarlarla (diğer güvenlik unsurlarının yanı sıra) korunduğu göz önüne alındığında, bu fonlar bir plan olmadan neredeyse sonsuza kadar kaybolabilir. Holland & Knight’ta bir avukat olan Jaime Herren, “Harekete geçirici mesaj bunu yapmaktır” dedi. “Varlıklarınız için bir plan yapmak için çok genç olduğunuzu düşünmeyin.” (Elbette bu tavsiye, geleneksel varlıklara sahip kişiler için de geçerlidir.)

Coinbase’in 2. katman blok zinciri Base, 2023 ana ağ lansmanı için planları

Coinbase’in blockchain Base’i, Şubat sonundan beri blockchain ağının test aşaması olan testnet’te yayında. “Resmi zaman çizelgelerini” paylaşmıyor, ancak Base’in lideri ve Coinbase protokol başkanı Jesse Pollak, TechCrunch’a özel olarak Base’in 2023’te ana ağ lansmanını planladığını açıkladı. “Yakında geliyor, çok çalışıyoruz. üzerinde,” dedi Pollak. “Merkeziyetten uzaklaşma hedeflerinin yanı sıra bu bizim bir numaralı önceliğimiz ve yılın geri kalanı gerçekten oraya mümkün olan en kısa sürede varmamızı sağlamakla ilgili.”

En son bölme

geçen hafta için bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Jesse Pollak, Coinbase’de Base’in lideri ve protokol başkanı. Base, Coinbase tarafından bu yılın Şubat ayında başlatılan Ethereum odaklı bir katman 2 blok zinciridir.

Pollak daha önce Coinbase, Coinbase Pro ve Coinbase Wallet’ın oluşturulması da dahil olmak üzere Coinbase’deki tüm perakende mühendisliğine liderlik etmişti. Pollak, geçmiş yaşamında bir 2FA mobil uygulaması olan Clef’i başlattı ve BuzzFeed’de mühendisti.

Bazı kripto işletmeleri, platformları, pazar yerleri ve altyapı firmaları Base üzerine inşa etmeyi taahhüt etti. Dahil olmayı planlayanlar arasında Blockdaemon, Chainlink, Etherscan, Quicknode, Aave, Animoca Brands, Dune, Nansen, Magic Eden, Pyth, Rainbow Wallet, Ribbon Finance, The Graph, Wormhole ve Gelato yer alıyor.

Base ve gelecekte nereye gideceği hakkında, ayrıca düzenlemenin blok zincirini ve ana ağ lansmanı için zaman çizelgesini nasıl etkileyebileceği hakkında çok konuştuk; Pollak, 2023 hedefini paylaştı.

Ayrıca şu konulara da girdik:

  • Merkezi Olmayan Taban
  • Uluslararası alanda büyüyen geliştiriciler
  • Coinbase’in Base’deki rolü
  • geliştiriciler için tavsiye

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

  1. Şimdi 500 milyon dolar değerindeCosmose, Near’ın kripto çözümünü benimsemek için Stripe’tan vazgeçti
  2. Dijital varlık saklama sağlayıcısı Zodya Velayeti 36 milyon dolar topladı
  3. İzumi Finans çok zincirli DeFi protokolü için 22 milyon dolar topladı
  4. Kata Laboratuvarları Blockchain odaklı likidite protokolü için 4,2 milyon dolar topladı
  5. Animoca Markaları TinyTap eğitici oyunları için 8,5 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın