Kadın liderler için profesyonel bir ağ olan Chief, yeniden yapılanma çabalarının ortasında personelini işten çıkarıyor

ŞefLiderlikte kadınlar için tasarlanmış profesyonel bir ağ olan TechCrunch tarafından görülen bir e-postada, hareketin ekonomiye bir yanıt olduğunu ve ekibin üye deneyimine daha fazla odaklanmak için yeniden yapılandırıldığını söyleyerek bugün personelinin %14’ünü veya 43 kişiyi işten çıkardı. .

İşten çıkarma, şirketin İngiltere’de yeni başlatılan varlığı daha küçük olduğundan, Chief’in ABD’deki çalışanlarını büyük ölçüde etkiledi. Şirkette yaklaşık 262 çalışan kalıyor. Etkilenenler en az 12 haftalık kıdem tazminatı aldı ve sağlık sigortasına devam etti. Çalışanlar haberleri işlerken Chief New York ofisini bugünlük kapattı.

Kurucu ortaklar Lindsay Kaplan ve Carolyn Childers, kararı açıklayan e-postayı personele yazdı. İkili, geçtiğimiz yıl çok sayıda teknoloji girişimini rahatsız eden “zorlu makroekonomik ortamı” atfetmenin ötesinde, işletmenin ileriye dönük dört önceliğini vurguladı: daha fazla yüz yüze fırsat, üyeleri desteklemek için kişiselleştirme, dijital deneyimin basitleştirilmesi, ve son olarak, “Çeşitliliği, eşitliği, kapsayıcılığı ve aidiyeti Chief deneyiminin tüm yönlerine dahil etmeye” devam etmek.

Kurucu ortaklar tarafından vurgulanan son öncelik – tüm Chief deneyimine çeşitlilik getirmek – New York Times’tan bir aydan kısa bir süre sonra geliyor. bir hikaye yayınladı Şefin marjinalize edilmiş kadınları etkileyen sosyal ve ekonomik meseleler hakkında konuşması gerektiği konusunda bazı üyelerin bakış açısıyla iş dünyasındaki kargaşaya bakmak. Chief’in üyelik tabanının yaklaşık %33’ü, Ekim ayındaki %35’ten düşüşle, farklı bir geçmişe sahip olarak tanımlanıyor. Şirket kısa süre önce 20.000 üyeye ulaştı.

Geçen yıl TechCrunch Disrupt’ta, Chief’in kurucu ortakları, misyon odaklı şirketlerin aldığı “ekstra inceleme” hakkında konuştu. Childers, “Lindsay ve benim için bu her zaman, takımlar, kültür ve inşa etmek istediklerimiz hakkında düşündüğümüz her şeyin ön saflarında yer aldı” dedi. “Aslında bunu kadın CEO’lar veya kurucular olmaktan çok misyon temelli bir şirket olduğumuz için daha çok hissettik.”

Kaplan, ekstra incelemenin “saatli bir bomba gibi hissettirmediğini” ekledi. Her zaman yürüyüşe çıktığımızdan ve vaaz ettiğimiz şeyi uyguladığımızdan emin oluyoruz.

Chief, açıkça personelin, üyelerin ve dünyanın deneyime odaklandığını bilmesini istiyor. İşgücü azaltımı, şirketin başka bir yöneticiyi işe aldığını açıklamasından bir hafta sonra geldi: HypeBeast’in eski baş deneyim sorumlusu Sujean Lee, Chief’in ilk baş deneyim sorumlusu olarak.

Şirket bir vurdu Üç yılda 1,1 milyar dolar değerleme, en son 2022’de Alphabet’in CapitalG liderliğindeki 100 milyon dolarlık B Serisi turunu yükseltti. Diğerleri gibi, piyasa kötüleştikçe değerlemeleri savunmak giderek daha zor hale geldi. Örneğin, Chief üyelerinin %70’i, yılda 7.900$’a kadar çıkan üyeliklerinin işverenler tarafından ödendiğini görüyor. Şimdi aynı işverenler, kısmak için giderler arıyor ve işgücünü kendileri kesiyor.

Şef, işten çıkarma ve mali durum hakkında e-postanın ötesinde yorum yapmayı reddetti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın