YouTube Music, ABD’deki dinleyiciler için resmi olarak podcast’ler sunuyor

YouTube Müzik resmen podcast ekleme Amerika Birleşik Devletleri’ndeki platformuna Android, iOS ve web’de. sunum geliyor birkaç ay sonra YouTube podcast başkanı Kai Chuk, podcast’lerin yakında YouTube Music’e ekleneceğini açıkladı.

Güncelleme, ana uygulamada podcast izleyen kullanıcıların bunları YouTube Music’te dinlemeye devam etmelerini sağlar. Şirket, tüm kullanıcıların arama yaparken podcast’leri isteğe bağlı, çevrimdışı, arka planda dinlediğini ve YouTube Music’te ses-video sürümleri arasında sorunsuzca geçiş yaptığını belirtiyor.

Şirket, “Bu podcast dinleme deneyimi, bu özelliklerden bazılarının keyfini çıkarmak için Premium veya Music Premium aboneliğine ihtiyaç duyduğunuz müzik dinleme deneyimimizden farklı.” Blog yazısı. “Bu yeni podcast dinleme deneyimi, YouTube’daki podcast video deneyimini tamamlıyor.”

YouTube Music’teki podcast’ler, YouTube Premium aboneliğiniz olup olmadığına bakılmaksızın kullanılabilir. YouTube, ödeme yapan müşterilerin YouTube Music’te podcast’leri dinlerken toplantı sahibi tarafından okunan onaylar veya sponsorluk mesajlarıyla karşılaşabileceğini bile belirtiyor.

Podcast'ler içeren YouTube Müzik ana sayfası

Görsel Kaynakları: Youtube

YouTube, güncellemeyi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm dinleyicilerine kademeli olarak sunuyor, bu da herkesin güncellemeyi henüz göremeyebileceği anlamına geliyor. Şirket, podcast’leri yakında Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanıcılara YouTube Music’e getirmeyi planladığını söyledi, ancak lansmanla ilgili herhangi bir ayrıntı vermedi.

YouTube Müzik Ana Sayfası sekmesi artık sizi en sevdiğiniz podcast’leri ve önerilen bölümleri gösteren özel bir akışa götüren yeni bir “Podcast’ler” sekmesi içeriyor.

YouTube, içerik oluşturuculara, podcast’leri yalnızca sesliyse, statik bir görüntü içeren bir video yüklemeyi veya odyogramları veya diğer dinamik video formatlarını kullanmayı düşünmelerini tavsiye ediyor. Şirket, yakında içerik oluşturuculara sesli podcast’lerini RSS beslemeleri aracılığıyla hem YouTube’a hem de YouTube Music’e doğrudan yükleme seçeneği sunacağını belirtiyor.

öncekine göre raporlar, YouTube, Spotify’da önemli bir strateji olan podcast yayıncılarıyla özel anlaşmalar imzalamak istemiyor. Bunun yerine YouTube, podcast dinleme deneyimini video ve sesle birleştirmeye odaklanmış görünüyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın