Pitch Deck Teardown: Careerist’in 8 Milyon Dolarlık A Serisi destesi

Kariyer uzmanı kapandığını iddia ediyor 12 slaytlık sıkı bir deste ile 8 milyon dolarlık bir finansman turu ve bize pay sürecinde öğrenmek için. Hepsi iyi yönlerden değil, ama kendimin biraz önüne geçiyorum.


Yıkmak için daha fazla benzersiz sunum destesi arıyoruz, bu yüzden kendinizinkini göndermek isterseniz, işte bunu nasıl yapabileceğin.

Bu destedeki slaytlar

Ekip, bu slayt destesini yatırımcılara tam olarak sunduğu şekilde sunulduğunu not ederek sundu.

 1. Kapak slaytı
 2. Görev slaytı
 3. Sorun slaytı
 4. Çözüm slaytı
 5. Çekiş kaydırağı bölüm 1
 6. Çekiş kaydırağı bölüm 2
 7. İş modeli slaytı
 8. Pazara git / müşteri hunisi slaytı
 9. Müşteri derecelendirmesi ve net destekçi puanı slaytı
 10. Pazar kayması
 11. Takım slaytı
 12. teşekkür ederim slayt

Sevilecek üç şey

Pazarda yer edinmek için neler yapabilirsiniz? Pazarlama ve müşteri edinme kanallarınız nelerdir? Bu soru Careerist tarafından yalnızca kısmen yanıtlandı ve bu beni biraz endişelendiriyor

Bu deste benim için bir dizi alarm zili çalıyor – nedenini birazdan anlayacağım – ve kurucu ekibin bunu yatırımcılara sunmak için zorlu bir mücadele verdiğini hayal ediyorum. Bunu söyledikten sonra, şirket yaptı Y Combinator’dan geç ve 8 milyon dolarlık bir tur toplamada başarılı olduğunu iddia ediyor. yatırım, keşif, Soğuk Başlangıç ​​Girişimleri, Grant Park Girişimleri ve diğerleri. Şirketin neden bu yatırımcıların dikkatini çektiğine dair bazı ipuçları bulabilecek miyiz bakalım.

Çekiş gücün varsa, başka hiçbir şeyin önemi yok

[Slide 5] Çekiş kraldır. Resim Kredileri: kariyerci

Çekiş, bir şirketin sahip olabileceği tüm sorunları gerçekten çözer. Dört yıl içinde yarım milyon dolardan 12 milyon dolara büyüyen bir şirket kurmak oldukça etkileyici, özellikle de şirketin kendi basın açıklamasına göre bu noktaya kadar sadece 1,2 milyon dolarlık sermaye toplamıştı. 1,2 milyon dolarlık yatırımı 12 milyon dolarlık gelire dönüştürmek, yatırımcıların dikkatini çekmeye yetiyor.

Olağanüstü müşteri kazanımı

Bu kadar çok gelir elde etmek için müşterilerinizi bir yerde bulmanız gerekiyor ve görünüşe göre Careerist bu sorunu çözmüş:

[Slide 8] Orada ciddi bir büyüme hacklemesi var. Resim Kredileri: kariyerci

Şirket, slaytlarında trafiğinin %35’ini organik olarak ve %25’ini yönlendirmelerden aldığını iddia ediyor. Bunlar, olağanüstü, yüksek değerli müşterileri çekebilecek son derece güçlü, düşük maliyetli iki satın alma kanalıdır. Ama bu iki ucu keskin bir kılıç. Tavsiyeler genellikle diğer kanalların yanında iyi ölçeklenir: Müşteri başına ortalama 0,2 tavsiye alırsanız ve 10 müşteri edinirseniz, tavsiyeler nedeniyle iki “ücretsiz” müşteri kazanırsınız. Zorluk, talep üzerine ölçeklendirmenin çok daha zor olduğu organik trafikte. Başka bir deyişle: 8 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladığınızda, satışlarınızı nasıl önemli ölçüde hızlandıracaksınız?

Diğer kanalların (Google, web seminerleri ve Facebook) ücretli satın alma kanalları olup olmadığını belirtmez. Eğer öyleyse, burada satın alma maliyetini (CAC) ve bu müşterilerin başka müşteriler de tavsiye edip etmediğine dair bir analiz görmeyi beklerim. Ancak genel olarak, bu slaytta sevilecek çok şey var: Size her biri 12.000$+ ödeyen 1.600 müşteri bulmak (aşağıdaki slayt destesindeki Slayt 7’ye bakın) nesnel olarak etkileyici.

Harika olan şey, bu sayıları kontrol edebileceğinizi hissedebiliyor olmanız: Şirket, 1.600 müşterisi olduğunu ve kümülatif 19 milyon dolar gelir elde ettiğini iddia ediyor. Bu, müşteri başına yaklaşık 12.000$’a denk geliyor ve bu da rakamların dahili olarak tutarlı olduğunu kanıtlıyor.

Bu çok büyük bir pazar büyüklüğü

[Slide 10] E-öğrenme çok büyük, iş bulmak popüler ve doğru personeli işe almak çok önemli. Hepsi birleşiyor Resim Kredileri: kariyerci

Careerist burada büyük bir fırsatla kendini ilginç bir alanda bulur; Aslında, şirket olağanüstü ilgi ve yaşam boyu değer (LTV) görmeseydi, bu rakamlara inanmak zor olurdu. Fakat çekiş yerinde, bu rakamlar aşağı yukarı makul görünüyor. Ayrıca, gerçekten muazzam pazarlarda (işe alma, eğitim, vb.) pazar boyutlandırma aslında sadece bir onay kutusudur.

Buna bir örnek diş macunu olabilir: Hiç şüphe yok ki bunun için çok büyük bir pazar var ve hiçbir yatırımcı sizinle bu konuda tartışmayacak. Bunun yerine soru şu olur: Bu pazarlarda bir yer edinmek için ne yapabilirsiniz? Pazarlama ve müşteri edinme kanallarınız nelerdir? Careerist bu soruları kısmen yanıtlıyor ve bu beni biraz endişelendiriyor.

Yukarıdakiler, Careerist satış konuşmasındaki olumlu yönlerden bazılarıdır, ancak ne yazık ki, şirketin para toplamada nasıl başarılı olduğunu merak etmeme neden olan Teksas boyutunda birkaç kırmızı bayrak da var. Cevabın, yukarıda ima ettiğim gibi, çekiciliğinden kaynaklandığından şüpheleniyorum. Bu sökümün geri kalanında, Careerist’in geliştirebileceği veya farklı şekilde yapabileceği üç şeye ve tam saha destesine bir göz atacağım.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın