İngiltere, Microsoft’un planlanan 68.7 milyar dolarlık Activision teklifini ‘rekabeti önemli ölçüde zayıflatacağını’ söyleyerek engelledi

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA) onaylanmış Microsoft’un megabucks Activision satın alımını engellemeyi planladığını ve böyle bir birleşmenin “…en güçlü olanı” yaratacağı sonucuna vardığını söyledi.
operatör ”bulut oyun pazarında.

CMA kayıt edilmiş Activision’ın Call of Duty ve World of Warcraft’ın da içinde bulunduğu oyun portföyünün %60-70’lik bir cari payla satın alınmasının pazardaki “rekabeti önemli ölçüde zayıflatacağını” söyledi. Microsoft’un bu tür oyunları rakip oyun platformlarından alıkoyma teşvikine de sahip olacağını ekledi.

Kısa bir özet yoluyla, Microsoft ilk önce Activision’ı satın alma planlarını açıkladı 68,7 milyar dolarlık devasa bir anlaşmada Geçen Ocak ayında, Microsoft’a Call of Duty ve World of Warcraft gibi mega franchise’lar üzerinde doğrudan kontrol sağlarken, Tencent ve Sony’nin ardından gelir açısından dünyanın üçüncü en büyük oyun şirketi haline getirecek bir hareket.

Geçen Temmuz ayında, CMA bir antitröst soruşturması başlattığını doğruladı anlaşmaya dahil edildi, ardından iki ay önce düzenleyici şimdiye kadarki en güçlü göstergeyi verdi birleşmeyi engellemek için hazırlanıyordu ne zaman geçici olarak akdedilmiş daha yüksek fiyatlar, daha az seçenek ve daha az yenilik yaratarak “İngiltere’deki oyunculara zarar verebilir”.

Bu bir flaş hikaye, güncellemeler için yenileyin

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın