Lookout, tüketici siber güvenlik işini F-Secure’a satar ve her şeyi şirkete dahil eder

Gözetleme bir kurumsal güvenlik şirketi olma yolunda uzun süredir devam eden geçiş neredeyse tamamlandı ve bugün tüketici mobil güvenlik işini Finlandiya’ya sattığını ortaya koyuyor. F-Güvenli. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

2009’da Boston dışında kurulan Lookout başlangıçta başladı olarak tüketici odaklı akıllı telefon güvenliği ve veri yedekleme işi, toplama milyonlarca kullanıcı Ve yüz milyonlarca fon Andreessen Horowitz, Accel, Greylock, Morgan Stanley, Deutsche Telekom ve Jeff Bezos gibi değerli yatırımcılardan.

Son 10 yılda Lookout, erişimini kademeli olarak iş dünyasıteknoloji devleriyle kurumsal ortaklıklar kuruyor yol boyunca Samsung gibi. Birkaç yıl önce Lookout, B2B kimlik bilgilerini sağlamlaştırma yolunda büyük mesafe kat etti. tersledi Büyüyen güvenli erişim hizmeti ucuna odaklanan bir şirket olan bulut tabanlı siber güvenlik girişimi CipherCloud (SASE) güvenlik bölümü.

Günümüze hızlı ileri sarın ve Lookout hala bir dizi güvenlik ürünü sunarken tüketici pazarı için virüsten koruma yazılımı dahil akıllı telefonlar içinson yıllarda izlediği yolun şirkete çok daha yakın olduğu açık, bu nedenle tüketici işinin neredeyse tüm kalıntılarını köklü bir Avrupalı ​​olan F-Secure’a aktarıyor. tüketici siber güvenlik şirketi bu, parola yönetim araçlarından antivirüs uygulamalarına kadar her şeyi satar.

Lookout, önümüzdeki iki ay içinde sonuçlandırmayı beklediği bu işlemle, işinin mobil uç nokta güvenliği ve bulut güvenliğine odaklanan “artık tamamen oyun oynayan bir kurumsal şirkete dönüşeceğini” söylüyor. Tüketici işi için ne kadar kazandığını açıklamamakla birlikte, gelirlerin kurumsal ürünlere aktarılacağını söyledi. 150 milyon dolarlık borç finansmanı geçen yaz BlackRock’tan güvence altına alındı.

Lookout CEO’su Jim Dolce, “Son derece rekabetçi kurumsal pazardaki başarımız, bizi avantaj elde etmek için ürünümüze ve pazara açılma çabalarımıza odaklamaya zorladı” dedi. basın bülteni. “Kurumsal pazarda iki katına çıkarak, uzaktan ve hibrit çalışmadaki artış, bulut tabanlı dağıtım modellerine geçiş ve sıfır güven mimarilerine geçişle desteklenen öngörülen hiper büyümesinden yararlanmak için daha iyi bir konumda olacağız.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın