SaaS satış platformu Minoa, artan uzaktan işbirliği ihtiyacını nasıl karşılıyor?

rent a car 34

COVID-19, işletmelerin yazılım satma biçimleri de dahil olmak üzere iş dünyasının birçok yönünü alt üst etti. Pandemi insanları evde tutarken SaaS satış ekipleri stratejilerini yeniden ayarlamak zorunda kaldı. Geçmişte, anlaşmaları tamamlamak için çoğunlukla yüz yüze toplantılara güvendiler, ancak pandemi sırasında sosyal mesafe önlemleri alındığından, potansiyel müşterileri etkilemek için Zoom ve Microsoft Teams gibi şirketlere yöneldiler.

Hem yazılım satıcıları hem de alıcılar birdenbire sanal toplantıların gerçekten verimli olabileceğini fark etti, bu nedenle çoğu, COVID kısıtlamaları geride kalmış olsa bile uzaktan uygulamayı sürdürüyor.

Fakat, mevcut satış araçları çoğunlukla çevrimiçi toplantılar için geçerliliğini yitirmiştir; Richard Einhorn Ve Max Elster başlamak Minoa 2022’de artan uzaktan B2B satış trendine hizmet etmek için.

Einhorn, TechCrunch ile yaptığı bir röportajda, “SaaS ekosistemi ABD’de oldukça olgun, ancak satış söz konusu olduğunda ve satış temsilcilerinin müşterileriyle etkileşim kurma biçimleri son 10 yılda pek değişmedi” dedi.

Minoa’nın çözümü, SaaS satıcılarına yardımcı olan bir satış platformudur. Ve değer yönetiminden her şeyi kapsayan araçlarla (örn. bu ürün geliri artırma veya iş akışını iyileştirme?), alıntı yapmak, fiyatlandırmaya.

Sırasıyla 24 ve 26 yaşındaki Einhorn ve Elster, önceki şirketlerinde SaaS satın alımlarını yönetme zorluğunu ilk elden deneyimleyen ikinci kez girişimciler. Einhorn daha önce küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir fatura otomasyon ürünü geliştirmişti ve Elster toplantılar için bir duyarlılık analiz aracı oluşturmuştu.

Kurucuların savunduğuna göre, müşterilerin satış platformuna dahil edilmesi, Minoa’yı araçları genellikle yalnızca satıcılar için olan diğer birçok yerleşik şirketten ayırıyor. Satıcılara odaklanmak, bir anlaşmayı imzalamaya dahil olan alıcı tarafında çok fazla paydaş olmadığı sürece işe yarar. Ancak şirketler, son derece uzmanlaşmış iş işlevleri için teknoloji yığınlarına daha fazla SaaS hizmeti ekledikçe, karar vericilerin sayısı artar ve bu da satın alma ekibinin departmanlar genelinde tüm yazılım satın alımlarını yönetmesini zorlaştırır.

Kurucu ortaklar, yazılım satışlarının çevrimiçi hareket ettiğini gördüklerinde, satıcılar ve müşteriler arasındaki bilgi alışverişini tek bir yerde yakalamak ve kolaylaştırmak için Minoa’yı yarattılar. Örneğin, platform, alıcının bir ürünün yatırım getirisini bulması için bir yatırım getirisi hesaplayıcısı ile birlikte gelir; bu bilgiler, aksi takdirde yüz yüze bir toplantı sırasında bir elektronik tabloda sunulacak veya birden çok e-posta turunda dağıtılacak bilgilerdir.

Einhorn, Salesforce güçlü bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) aracı olsa da, anlaşmaların sonsuza kadar sürmesine ve genellikle platforma dahil edilmemesine yol açan temel sorunun “müşteri ile işbirliği yapmamanız” olduğunu öne sürdü.

“Müşterinin bilmesine imkan yok, hangi aşamadayım? Hangi belgeleri paylaştık? Muhtemelen bir şeyler paylaştığınız e-posta ve beş araç, beş kanal daha vardır. Salesforce’u üzerinde ek bir katmanla hayal edin – bu Minoa.”

COVID kaynaklı uzaktan satış uygulamasının kalıcı olup olmadığını söylemek için henüz çok erken. Ancak Minoa, kurumsal yazılım dünyasının derinliklerindeki bir grup yatırımcı tarafından kısa bir süre önce 2,7 milyon doları aşan taleple kapattığı için yatırımcıları altı aylık işine bahse girmeye çoktan ikna etti.

Turu Mesosphere’in kurucusu Florian Leibert tarafından kurulan 468 Capital yönetti. Diğer kurumsal yatırımcılar arasında Plaid’in kurucusu Zach Perret’s Mischief, AirAngels, Alumni Ventures ve Fidi Ventures yer alıyor. Turdaki melekler arasında Front kurucusu Mathilde Collin, podcast sunucusu Lenny Rachitsky ve DocSend kurucusu Russ Heddleston yer aldı.

Minoa, henüz bebeklik döneminde olduğu için müşteri büyüklüğünü ve büyüme oranını açıklamayı reddetti, ancak müşteri edinme stratejisinin bir kısmının, potansiyel müşterilere ulaşmak için yatırımcı ağına dayandığını söyledi. Kurucular, bölgedeki B2B SaaS şirketlerinin bolluğuna ve risk sermayesine daha yakın olmak için Avrupa’dan San Francisco’ya taşınma sürecindedir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın