Payrails, karmaşık ödeme akışları için kendi işletim sistemi için 14,4 milyon ABD doları bankaya yatırıyor

Birden çok coğrafyada ve üründe ödeme alması ve ödeme yapması gereken işletmeler ve pazar yerleri, genellikle mühendis ekipleri tarafından kendi kodlarından bazılarıyla yamalanmış üçüncü taraf hizmetlerden oluşan karma paketlere güvenmiştir.

Ancak, en iyi ihtimalle, bu Dr. kötü amaçlı etkinliği gizle.

Üç ödeme mühendisinin bulmasına yol açan eşitsizlik buydu. korkuluklar, bir girişim, daha istikrarlı kurumsal ödeme hizmetleri oluşturmak ve işletmek için bir çerçeve geliştirdi. Bugün, platformu çevresinde sağlam bir ilgi gördükten sonra 14,4 milyon dolarlık fon sağladığını duyuruyor.

General Catalyst, Andreessen Horowitz ve HV Capital’in de katıldığı yatırıma EQT Ventures liderlik ediyor. Finansman bir “tohum uzatma” olarak tanımlanıyor: A16Z, 6,4 milyon dolar (HV Capital’in de desteğiyle), geçen yıl, Payrails gizlilikten ilk çıktığında ele aldık.

Başlangıç, değerlemeyi açıklamıyor ancak CEO Orkhan Abdullayev, geçen yıla göre daha yüksek bir değerlemede olduğunu doğruladı. Başka bir veri noktası olarak, mevcut piyasada 20,8 milyon dolar çok sağlıklı bir başlangıç ​​turu.

İşletmelerin kendileri için ödeme akışları oluştururken karşılaştıkları zorluklar göz ardı edilemez: Bu makaleyi Amsterdam’da Money 20/20, fintech konferansında yazıyorum ve sadece bir gün içinde kaç kez yazdığımı unuttum. Ödeme yöneticilerinin, henüz piyasaya sürmedikleri ürünler için uydurmaları gereken hizmetler bir yana, mevcut ürünler için ödeme hizmetlerini tasarlarken, oluştururken ve ardından çalıştırırken karşılaştıkları sorunlardan yakındıklarını duydum.

Görsel Kaynakları: korkuluklar (yeni bir pencerede açılır) bir lisans altında.

Payrails’in üç kurucusu Abdullayev (üstte, ortada), Emre Talay ve Nicolas Thouzeau (solda, sağ) bile bundan muaf değil.

Daha önce çevrimiçi yemek siparişi veren dev Delivery Hero’da birlikte çalıştıklarında, halen kullanılmakta olan büyük bir ödeme operasyonu kurup yürüttüler – sonunda onlara sorunu daha fazla şirket için çözmeye çalışma fikrini veren operasyon. Ama bu sistemin bile kusurları var, gerçekten hüsrana uğramış, ayrıntılı Yorum hala DH’de çalışan bir mühendisten, Payrails lansman hikayesi geçen yıl yayınladık.

Payrails, sorunu belirli bir işletmedeki gerçek zamanlı baskılardan ayrı olarak temiz bir sayfa kullanarak çözme girişimidir.

Ödemeler için bir tür “işletim sistemi” veya Payrails’in dediği gibi, birleştirilebilirlik fikrini gerçekten yönlendirmek için bir “ödemeler için SAP” olarak tasarlanan fikir, müşterilere üç farklı kategoride bir dizi hizmet sunmaktır: Ödemeler ( akıllı ödeme yönlendirme, başarısız ödemelerde otomatik yeniden deneme, özelleştirilebilir check-out); Defterler (fonların nasıl bölündüğü veya birleştirildiği ile ilgili); ve Otomasyonlar (mutabakatlar, hizmetler üzerinde simülasyon çalıştırma, anormallik tespiti ve analitik için).

Abdullayev bu noktada müşterilerinin isimlerini veya herhangi bir ölçütünü ifşa etmeyecek, ancak geçen yılın sadece müşterilerinin değil, Payrails’in de önceliklerini değiştirdiğini söyledi.

“Daha büyük kurumsal müşterilere odaklandığımız için satış döngüleri uzadı” diyen Başkan, “Birçok şirketin önceliği ’10 pazarda daha lansman yapmak istiyorum’dan verimliliğe kaydı… Ödeme maliyetlerimizi nasıl düşürürüz? ve ödemeler, mutabakat, para hareketi ile ilgili süreçleri otomatikleştirin mi?” Bunların hepsi, Payrails’in zaten bazı işlevler oluşturduğu alanlar, diye ekledi, şu anda iyi olmasının bir nedeni.

Firmanın yatırımına öncülük eden EQT Ventures’ın ortağı Kaushik Subramanian, Payrails için ilginç bir ortak olmalıdır: Önceki rolü Stripe’ta ürün müdürüydü ve bu nedenle, işletmelerle çalışmanın zorlukları konusunda yakın zamanda yakın deneyime sahip olacak. ve pazar yerleri ve onlar için büyük miktarda karmaşıklığı gizleyen ödeme hizmetleri oluşturmak.

“Kurumsal müşteriler, giderek daha çok işlemcili bir ortamda karmaşık para akışlarını yönetebilen yüksek kaliteli, güvenilir bir ödeme ürününe ihtiyaç duyuyor” dedi. “Bunun için ölçeklenebilir bir ürün oluşturmak, ödemelerin SAP’sini oluşturmaya benzer. Bu, benzer ürünler oluşturma konusunda hem derinlik hem de deneyim gerektirir ve bu nedenle Payrails ekibi bu zorluğun üstesinden gelmek için ideal bir konumdadır ve canlı müşterilerinden gelen olumlu geri bildirimler bunun bir kanıtıdır. Nesli tanımlayan çözümler oluşturan ödemeler ve ekipler konusunda tutkuluyuz. Payrails, ödemelerdeki en büyük zorluklardan birini ele alıyor ve Payrails’in yolculuğunun bir parçası olmayı dört gözle bekliyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın