Andreessen Horowitz, piyasadaki yavaşlamanın ortasında ‘Çok yıllık’ her zaman yeşil kalan fon yaratıyor

rent a car 34

Airbnb, Coinbase ve GitHub dahil olmak üzere en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarında erken yatırımcı olarak bilinen köklü girişim şirketi Andreessen Horowitz, geleneksel VC fonlamasındaki yavaşlamaya rağmen işini büyütmeye devam etmek için yeni bir fon yarattı.

Bir kaynağa göre, her zaman yeşil kalan fonun adı a16z Çok Yıllık Girişim Sermayesi Fonu. dosyalama Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile geçen hafta yapılan Dosyalama, fonun Andreessen Horowitz’in Menlo Park ofisinden işletileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak, girişim firması ABD’li düzenleyiciye Uzun Süreli Yönetim işini kaydettirdi. Yıllık 105 milyon dolarlık düzenleyici AUM ile “büyük bir danışmanlık firması” olarak listelenmiştir. ADV dosyalama SEC ile.

İş birimi, müşterileri olarak 18 yüksek net değere sahip kişiyle kayıtlıdır. Dosyalama, bireyler, küçük işletmeler ve havuzlanmış yatırım araçlarının yanı sıra özel fon yöneticileri, varlık yönetimi danışmanları ve finansal planlamacılar için portföy yönetimi gibi danışmanlık hizmetleri sunacak.

Dosyaya göre, Andreessen Horowitz’in yeni biriminde geçen yıl işe alınan baş yatırım sorumlusu Michel Del Buono da dahil olmak üzere sekiz çalışanı bulunuyor.

Bir Andreessen Horowitz sözcüsü, geliştirme hakkında yorum yapma talebine yanıt vermedi.

Geçen yıl ağustos ayında Bloomberg bildirildi Del Buono’nun işe alınması ve Andreessen Horowitz’in servet yönetimi hizmetlerine başlama planları hakkında. Haber ajansı, şirketin ortaklarının ve yöneticilerinin servetini yönetmek isteyen portföy şirketlerinden biridir.

Genel olarak, plan, girişim firmasının halka açık şirketlerdeki hisselerini LP’lere dağıtmak yerine yönetmeye devam etmesine izin veriyor gibi görünüyor, Sequoia Capital’in yaptığı gibi. her zaman yeşil fon 2021’de. Kamu piyasasının makroekonomik faktörler nedeniyle önemli bir düşüş yaşadığı ve ekonomik çalkantı nedeniyle kamu hisselerinin değerinin düştüğü ve onlara daha fazla artı potansiyel verdiği göz önüne alındığında, Andreessen Horowitz için zamanlama özellikle ümit verici olabilir.

Dünya çapındaki diğer VC firmaları gibi, Andreessen Horowitz de genel pazardaki yavaşlama nedeniyle başlangıç ​​yatırımlarında önemli bir büyüme görmüyor. benzer bir havuz seç diğer fon yöneticilerinden Andreessen Horowitz kısa süre önce başladı Suudi Arabistan’dan açıkça sermaye istiyor ABD şirketleri daha sıkı borç verme ve daha yüksek enflasyonla mücadele ederken. Firma aynı zamanda bir fon fonu oluşturmaya başladı zaten geniş olan ağını genişletmek için daha küçük risk sermayesi fonlarına yatırım yapmak ve görünüşte bazı rakiplerinin önünde en umut verici erken aşamadaki şirketlere bir göz atmak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın