Runway, işletmeler için finansal planlamayı kolaylaştırmak için 27,5 milyon dolar aldı

rent a car 34

Gerçek mekanda faaliyet gösteren VR deneyimi franchise’ı olan Sandbox VR’nin eski başkanı Cristóbal Valenzuela, her zaman güçlü bir finans anlayışına sahip değildi. Ve bu onun hakkında bilinçli hissettiği bir şeydi.

TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”Her zaman bunun ‘gerçek iş adamları’ için bir şey olduğunu düşünmüşümdür ve gidip sevdiğim şeyi yapabilirim, yani ürün ve mühendislik,” dedi. “Bugün çoğu kurucu için dünyanın durumu bu.”

Valenzuela, Excel elektronik tablolarıyla ilgili sayısız sinir bozucu deneyimden sonra bir alternatif yaratmaya teşvik edildi. Kurucu ortaklar Alejandro Matamala ve Anastasis Germanidis ile birlikte Koşu yoluelektronik tabloları “sezgisel” finansal modelleme, planlama ve raporlama iş akışlarıyla değiştirmeyi amaçlayan.

Valenzuela, “Runway, modern, hızla büyüyen teknoloji şirketleri için ilk stratejik yönetim platformudur” dedi. “[It gives] ekipleri, finanstan İK’ya, satışa, pazarlamaya, ürüne ve büyümeye kadar tüm işlerini Tanrı’nın gözünden net ve neşeli bir şekilde görerek daha iyi iş kararlarını daha hızlı almalarını sağlıyor.”

Mevcut muhasebe araçlarına, veri ambarlarına ve insan kaynakları bilgi sistemlerine bağlanan Runway, müşterilerin formüller yazmasına ve iş planlarına ve senaryolarına dahil edilebilecek modeller oluşturmasına olanak tanır (örneğin maaş artışı, yeni insanları işe alma veya pazarlama harcamalarını artırma). Raporlama bileşeniyle, kullanıcılar canlı grafikler, tablolar, metin ve hatta web’den video ve içerik içeren panolar oluşturabilir. Bu arada, Runway’in yapay zeka “yardımcı pilotu”, müşterilerin bir bilgi istemi yazarak ve sistemin bir modele ve bağlı iş uygulamalarından canlı verilere dayalı iş planları oluşturmasına izin vererek senaryolar oluşturmasına olanak tanır.

Valenzuela, “Rist ile müşteriler işleri hakkında daha güvenli hissedebiliyorlar çünkü platform zamandan tasarruf etmelerine, işi ve kararların etkisini daha net bir şekilde anlamalarına yardımcı oluyor ve daha hızlı yürütmeleri için herkese daha iyi bağlam sağlıyor” dedi. “İşi finans dışındaki kişiler için daha erişilebilir hale getirmek, şirketlerin kontrol yerine bağlam oluşturmasına yardımcı oluyor ve onlara büyük bir rekabet avantajı sağlıyor.”

Koşu yolu

Görsel Kaynakları: Koşu yolu

Şimdi, Runway’in tüm bunları başardığı doğru mu? Belki. Ancak, hemen hemen aynı şeyi başaran – veya en azından başardığını iddia eden – başka platformların olduğu da doğrudur.

Dikkate almak Doug’larBir şirketin mali tablolarını yöneten ve onaylı vergi beyannameleri oluşturan, banka hesaplarını birbirine bağlayarak platformun otomatik olarak raporlar ve faturalar oluşturabilmesi. başka yerde var firma tabanıYeni başlayanlar için bir finansal planlama ve analiz platformu sunan. Diğer rakipler şunları içerir: Pigment Ve Mozaik.

Görünüşe göre Runway, Superhuman, Stability AI ve Valenzuela’nın eski durma yeri Sandbox VR gibi müşterilerden iş çekmekte sorun yaşamadı. Valenzuela, Rippling ile yakın ortaklığını ilan ediyor — “nitelikli” Rippling müşterileri, çalışan verilerinin, maaş bordrosunun, çalışan sayısı giderlerinin ve işe alım planlarının otomatik olarak senkronize edilebilmesi için öncelikli erişime sahip.

Valenzuela, “Yıldan yıla 10 kattan fazla büyüdüğümüzü ve şu anda yıl sonuna kadar rezerve edilmiş bir boru hattımız olduğunu paylaşabiliriz” dedi. “Yakma oranımız bugün 500.000 doların oldukça altında.”

Bu yatırımcıları etkiledi.

Runway bugün, Initialized Capital liderliğindeki Elad Gil ve Jason Tan gibi meleklerin katılımıyla bir Seri A turunda 27,5 milyon dolar topladığını duyurdu. Andreessen Horowitz liderliğindeki daha önce açıklanmayan 5 milyon $ ‘lık tohum turunun ardından şirketin toplamını 33.5 milyon $’ a çıkardı.

Valenzuela, “İşletmelerin finansal durumlarını anlamalarına ve daha iyi planlamalarına yardımcı olan bir ürün olarak, konjonktüre karşı bir ürün olma konusunda şanslı bir konumdayız” dedi. “Şirketler yalnızca finansal olarak daha disiplinli hale geliyor ve bu da Runway gibi bir ürüne olan talebi artırıyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın