Mukesh Bansal, yeni girişimin ilk finansmanında 100 milyon doların üzerinde bir değerleme istiyor

Myntra ve Cultfit’ten ünlü Mukesh Bansal yeni bir girişimi değerlendiriyor. Yeni girişimle ne yapmayı planladığını ve hangi sırayla yapmayı planladığını henüz daraltmamış olsa da, aklında bir fiyat var.

Bansal ve girişimci Mohit Gupta, son haftalarda Hindistan’da aralarında Peak XV, Lightspeed India Partners, Accel ve Nexus’un da bulunduğu birkaç yatırımcıya teklifte bulundu ve insanlara göre holding şirketine 100 milyon doların üzerinde ve 250 milyon dolara kadar çıkabilen şartlar aradı. konuya aşina.

100 milyon $’lık başlangıç ​​aşamasındaki bir değerleme, bu tür işlemlerin çoğunun genellikle 10 milyon $’ın altındaki firmalara değer verdiği Hindistan’ın başlangıç ​​aşamasında olağanüstü olacaktır. Ancak, Hindistan’ın bazı seri girişimcileri bu eğilime karşı çıktı. özellikle, CRED’in kurucusu Kunal ShahVe Jüpiter’in kurucusu Jitendra Guptadaha önce oldukça yüksek değerlemelerle tohum finansmanı sağladı.

Gupta ve Bansal, bazı yatırımcılara halihazırda yaklaşık 50 milyon dolarlık yumuşak bir taahhütleri olduğunu öne sürdüler, ancak bu taahhüdün ne kadarının gerçekleşeceği belli değil.

rent a car 34

Yakalayış? İkilinin iddialı planları var ama henüz öncelik sırasına koymadı. Daha önce Zomato’da çalışmış olan Bansal ve Gupta, yıllar içinde bir düzineden fazla ürünü barındıracak türden bir dökümhane inşa etmek istiyor. Yatırımcıların hem ana şirkette hem de her yeni ürünün holding varlığında hisse alacağını söyleyen ikili, açık sözlü konuşmak için isimlerini açıklamama talebinde bulundu.

Bansal ve Gupta, ilk olarak hangi ürünü yapacakları konusunda iki hafta önce hala kararsızdı. Yatırım tartışmalarında yer alan bir kaynağa göre ikili, potansiyel destekçilere bir dizi fikir sundu. Bunlar arasında, ünlü bir etnik giyim markası olan Manyavar’ın kadın odaklı bir muadili ve çok uluslu BT hizmetleri ve danışmanlık firmasının yinelemesi olan “Infosys 2.0” yer alıyor.

Bansal, Pazartesi günü yorum talebine yanıt vermedi. Hint haber kaynağı Arc önceden rapor edildi bu ayrıntılardan bazıları. Bansal daha önce bir sonraki girişimi hakkındaki spekülasyonların “tamamen yanlış” olduğunu söylemişti.

“Curefit yolculuğu için çok heyecanlı olmaya ve uzun vadede kararlı olmaya devam ediyorum” diye tweet attı.

Bu ay yayınlanan bir podcast’te Bansal, yeni bir girişim hakkında düşündüğünü öne sürdü. “Hayatım boyunca bir startup adamı oldum. Silikon Vadisi’nde dört girişimde çalıştım, ardından Myntra yolculuğunun ve Curefit yolculuğunun bir parçası oldum. Ayrıca son beş yılda Groww ve Skyroot adlı iki startup ile yakın çalıştım” dedi.

“O çekişi hissetmeye devam ediyorum ve şimdi bundan daha fazlasını nasıl yapabilirim diye düşünüyorum. Başka biriyle kurabileceğim veya birlikte kurabileceğim diğer şirketler nelerdir? Ve bunu hala sistematik olarak, güçlü bir temel oluşturduğunuz ve uzun vadeli olarak tasarladığınız bir yöntem ne olabilir? Umarım birkaç ay içinde veya yıl sonuna kadar bu konuda daha iyi bir netliğe sahip olacağım.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın