Milletvekili Adaylığı İçin Başvuran Ünlü İsimler – Dünyadan İlginç Haberler

Son dönemde ülkemizdeki en önemli gündem maddelerinden biri de 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimleri. Mevcut cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak isimler. Milyonlarca yurttaş, Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı kim olacak sorusunun yanıtı büyük bir merakla bekliyor. Ancak 14 Mayıs’ta, yalnızca bu dört isim yarışmayacak. Aynı anda gerçekleştirilecek parlamento seçimleri için tüm Türkiye’de onlarca aday milletvekili olabilmek, Türkiye Büyük Millet Meclisine girebilmek için çabalayacak. Ancak henüz hangi isimlerin seçmenin oyunu almak için mücadele edeceği net değil. Siyasi partilerin yapacağı değerlendirmelerin ardından, milletvekilliği için yarışacak isimler de belli olacak. Bununla birlikte önümüzdeki seçimlerin ardından son dönemlerin en renkli meclisi ile karşılaşabiliriz. Çünkü kamuoyunun yakından tanıdığı çok sayıda ünlü isim de, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. İşte o ünlü isimlerden bazıları.

Candan Erçetin

Ünlü müzisyen Candan Erçetin, Cumhuriyet Halk Partisine milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan 3.500’ü aşkın kişiden biri. Sevilen şarkıcının Kırklareli’nden milletvekili adaylığı başvurusu yaptığı ifade ediliyor. Yani Erçetin, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından milletvekili adayı gösterilmesi ve seçilmesi halinde, önümüzdeki dönem Kırklareli milletvekili olarak görev yapacak.

Onur Akın

Özgün müziğin güçlü isimlerinden Onur Akın da, Cumhuriyet Halk Parti saflarından meclise girmek isteyen isimlerden. Akın, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezine giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Ünlü şarkıcının seçim çevresi için tercih ettiği iller ise İzmir, İstanbul ve Muğla.

Filiz Taçbaş

Cumhuriyet Halk Partisine milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan ünlü simalardan bir diğeri ise oyuncu Filiz Taçbaş. Süreci, “Vatanıma ve milletime yoldaş olacağım bir göreve adım atıyorum. CHP İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvurumu yaptım. Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda yoluma devam edeceğim. Saygılarımla.” sözleri ile paylaşan Taçbaş, CHP’nin aday göstermesi halinde, İzmirli yurttaşların oylarına talip olacak.

Kerem Fırtına

ünlü

 Kurtlar Vadisi dizisi ile tanınan oyuncu Kerem Fırtına, Yeşil Sol Partiden milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Mehmet Aslantuğ

ünlü

Oyuncu Mehmet Aslantuğ da, milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan ünlü isimlerden. Aslantuğ’un tercihi ise Türkiye İşçi Partisi (TİP) oldu. Aslantuğ’un adaylık sürecini TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Onu sadece unutulmayan rolleriyle değil, planlı bir provokasyona maruz bırakılan Ahmet Kaya’yı cesurca savunmasıyla da hep şükranla hatırlıyoruz. Milletvekilliği adaylık teklifimizi kabul ederek bize güç veren sevgili Mehmet Aslantuğ’a yürekten teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle duyurmuştu.

Serhat Özcan

ünlü

Türk televizyon ve sinema sektöründe pek çok yapımda yer alan Serhat Özcan da tıpkı Mehmet Aslantuğ gibi TİP saflarından siyasete katılmaya karar veren ünlülerden. 

İlyas Salman

ünlü

Ünlü oyuncu İlyas Salman, sık sık iktidara yönelik sert çıkışlarıyla biliniyor. Muhalif kimliği ile tanınan oyuncu 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi İstanbul milletvekili adayı olduğunu duyurdu. Salman, aday olduğunu ilan ettiği videoda “Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım, söz.” ifadelerini kullandı.

Gökhan Zan

ünlü

14 Mayıs seçimlerinde milletvekilliği için şansını denemeye karar veren ünlü isimler yalnızca sinema ve müzik dünyasından değil. Bazı isimler, yeşil sahalardan meclis koridorlarına transfer olabilmek için yarışacak. Ünlü eski futbolcu Gökhan Zan da onlardan biri. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından özellikle Hatay için yaptığı yardım çağrıları ile gündeme gelen Zan, İYİ Partiden milletvekili aday adayı oldu.

Ünal Karaman

ünlü

Yeşil sahaların tanınan simalarından Ünal Karaman da siyasi kariyerine İYİ Parti ile başlamayı tercih eden isimlerden. Ünlü teknik adam, İYİ Parti Konya milletvekili aday adayı olarak başvuruda bulundu.

İbrahim Tatlıses

ünlü

AKP’ye yakınlığı ile bilinen şarkıcı İbrahim Tatlıses, bir kez daha AKP Şanlıurfa milletvekili olabilmek için ter dökecek. Ancak önce partisi tarafından aday olarak gösterilmesi gerekiyor. Tatlıses, daha önceki seçimlerde de Şanlıurfa milletvekili aday adayı olarak başvurmuş, ancak partisi tarafından aday gösterilmemişti.

Davut Güloğlu

ünlü

Bir dönem son derece popüler olan fakat son yıllarda ortalıkta görünmeyen şarkıcı Davut Güloğlu, kısa süre önce Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisinden milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu. 

Kaynak: 1

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
kaynak: listelist, sozcu

Yorum yapın