Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri devam eden sosyal medya soruşturmasında Konuları araştırıyor

rent a car 34

Meclis Yargı Başkanı Jim Jordan (R-OH), büyük teknoloji ve sosyal medya şirketleri hakkındaki geniş kapsamlı araştırmasını Meta’nın yeni Twitter rakibi Threads’i de kapsayacak şekilde genişletti.

Temsilci Ürdün mahkeme celbi Alphabet, Amazon, Apple, Meta ve Microsoft’un Şubat ayında “İcra Şubesinin şirketleri ve diğer aracıları konuşmayı sansürlemeye nasıl ve ne ölçüde zorladığını ve onlarla işbirliği yaptığını” öğrenmek için Şubat ayında.

Henüz birkaç haftalık olmasına rağmen, Jordan şimdiden Threads ile ilgileniyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e, yeni Instagram ürünü hakkında ek bilgi talep eden bir mektup yazdı ve ondan içerik denetimi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmasını istedi. Bildirim ayrıca Zuckerberg’e ürünle ilgili herhangi bir elektronik iletişimi silmemesi veya değiştirmemesi talimatını verir. Meta’nın karara uyması için son tarih 31 Temmuz.

Jordan, “İplikler ciddi, belirli endişeler uyandırıyor çünkü Musk’ın ifade özgürlüğü taahhüdünün ardından Biden Yönetimi tarafından siyasi zulümle karşı karşıya kalan Elon Musk’ın Twitter’ına rakip olarak pazarlandı” dedi.

Geçmişte Ürdün, Musk’ın “Twitter DosyalarıTwitter’ın geçmişteki içerik denetleme uygulamalarına yönelik bir dizi derin inceleme, ki bu da göreceli olarak ortaya çıktı. banal. Ancak Musk’ın Twitter’ı ifade özgürlüğü taahhüdünün reklamını yaparken, yeni politikaları genellikle bu hedefle bağdaşmıyor. Twitter bilinen sansür bağlantılar diğer rakip sosyal platformlara, gazetecileri keyfi olarak yasaklamak ve bunun için ödeme yapan kullanıcıların tweet’lerini tanıtın twitter mavi

Başka son dava, bir Louisiana yargıcı, Beyaz Saray ile sosyal medya şirketleri arasındaki iletişimi sınırlayan bir tedbir kararı çıkardı. Dava, Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarı, aşı karşıtı içeriğin kaldırılması ve koronavirüsün Wuhan laboratuarı kökenli teorisi hakkında tekrar eden muhafazakar konuşmaları kusuyor. Jordan, Meta’ya yaptığı yeni mahkeme celbinde bu şikayetten yararlanıyor.

Konular sosyal medya sahnesinde patladı, aşıldı 100 milyon kullanıcı sadece birkaç gün içinde. Ancak, artık ilk çılgınlık geçmiş gibi göründüğüne göre, günlük kullanıcı sayıları azalan.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın