Rapor, JioMart’ın 11.000 kişiyi işten çıkarmaya güvendiğini söylüyor

JioMart, Reliance Retail’in çevrimiçi alışveriş platformubir rapora göre 1.000’den fazla çalışanını işten çıkardı ve önümüzdeki haftalarda 9.900 kadar kişiyi daha işten çıkarmayı planlıyor, çünkü Hintli perakende devi marjlarını iyileştirmeye çalışıyor.

bu sallaHindistan merkezli Economic Times gazetesinin haberine göre , JioMart’ın geleneksel distribütörleri tedarik kesintilerini düşünmeye sevk eden agresif fiyatlandırma stratejisinin ardından geldi. Bununla birlikte, raporda, firmanın artık marjları iyileştirmeye ve kayıpları azaltmaya odaklanmasıyla, stratejinin değişmiş göründüğü belirtildi.

Ayrıca JioMart, mahalledeki mağazalara tedarik sağlayan 150’den fazla sipariş karşılama merkezinin yarısından fazlasını kapatmayı planlıyor. Kapanışlar, Reliance Retail’in Alman perakendeci Metro AG’nin Hindistan nakit ve taşıma işini 344 milyon dolara satın almasıyla aynı zamana denk geliyor.

Reliance’ın Hindistan’ın gelişen çevrimiçi B2B perakende sektöründeki büyük payı ve Metro’nun 3.500 kişilik işgücünün dahil edilmesinin, üst üste binen roller oluşturması ve daha fazla değişikliğe yol açması bekleniyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın