Hindistan’ın en zengin adamı, düşük maliyetli modelle moda e-ticaretini hedefliyor

Hindistan’ın en zengin adamı Mukesh Ambani tarafından yönetilen Reliance Industries, moda pazarı için geçmişteki oyun kitabından kazanan bir strateji uygulamaya hazırlanıyor: düşük maliyetli ürünler.

Reliance’ın perakende moda kolu Ajio, sessizce Ajio Caddesi’ni açtı. Platform, 199 Hint rupisi (2,4 $) gibi düşük bir fiyat noktasından başlayan geniş bir giysi ve aksesuar yelpazesine sahiptir. Ajio’nun web sitesine göre Street, teklifleri için “en düşük fiyatı” garanti ediyor, teslimat ücretlerinden feragat ediyor ve basit bir iade süreci vaat ediyor.

bu Ajio Caddesi’nin sunumuDaha önce bildirilmeyen , Çin’den gelen küresel bütçe moda pazarında baskın bir oyuncu olan Shein’in, kazançlı Hindistan pazarında yeniden varlık kazanmak için Reliance ile ortaklık kurduğuna dair onayıyla aynı zamana denk geliyor.

Analistler, bölgenin kötü şöhretli fiyata duyarlı tüketicilerine atıfta bulunarak, satın alınabilirliğe yapılan vurgunun Hindistan’ın moda sektöründe pazar payı elde etmede kilit rol oynadığını söylüyor.

Ajio Sokak web sitesi. (Ekran görüntüsü)

Hint gazetesi Economic Times bildirildi Geçen ay Reliance, Ajio Caddesi ile Hindistan’ın daha küçük şehir ve kasabalarındaki tüketicileri hedeflemeyi planlıyor. Gazete ayrıca, Street’in sıfır komisyon modelinde çalışacağını, yani satıcıların hızlı yayılmalar elde etmek için platforma herhangi bir komisyon ödemeyeceği anlamına geldiğini söyledi.

Reliance’ın planı ayrıca Jio Street’i SoftBank ve düşük maliyetli uzun kuyruklu moda ve aksesuar ürünleri satışında uzmanlaşmış Prosus destekli Meesho ile doğrudan rekabete sokuyor.

Varlık yönetimi ve araştırma firması Bernstein’a göre, 2016 yılında piyasaya sürülen Ajio, şu anda Hindistan’daki moda e-ticaret pazarının %15’inden fazlasını yönetiyor. Moda devi Myntra’nın sahibi olan Flipkart, %60’ın üzerinde pazar payıyla kategoriye hakimken, Amazon dilimin yaklaşık %20’sini elinde tutuyor.

Reliance için, pazar hakimiyetine ulaşmak için karşılanabilirlik odaklı bir yaklaşımı uygulamak uzun süredir devam eden bir strateji olmuştur. Bu, önceki on yılda, şirketin ücretsiz sesli aramalar ve indirimli veri oranları sunan Jio’nun piyasaya sürülmesiyle Hindistan kablosuz sektörünü dramatik bir şekilde sarstığında çarpıcı bir şekilde ortaya çıktı. Şu anda 430 milyonu aşan abone tabanıyla Jio, Güney Asya pazarında telekomünikasyon endüstrisine hakim durumda.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın