Dyson elektrikli süpürgelerini ve hava temizleyicilerini yükseltiyor

Birisi teknik bir öneri istediğinde, neredeyse her zaman tek bir soruyla yanıt veririz: bütçeniz nedir? Elektrikli süpürgeler için de her şey kadar doğrudur. Çok paraya çok iyi bir tane alabilirsin. Çoğu insan için en iyi seçenek budur. Ancak bu insanlar Dyson insanları değil.

Dyson elektrik süpürgesi neredeyse kendi başına bir kategoridir – herhangi bir nedenle bir ev aletinin spor araba eşdeğerine ihtiyaç duyan insanlar için bir üründür. çalmıyorum. İlk kez premium bir araba kullandığıma dair çok içgüdüsel bir anım var ve bu, bir Dyson elektrik süpürgesini ilk kez çalıştırdığım zamana çok benziyor. Birdenbire “oh, anladım” gibi. O ana kadar geri tepmeli bir elektrikli süpürge istediğimi hiç bilmiyordum.

Bu sabah (en azından Singapur’da), şirket vakum ve hava temizleyicilerinin yenilendiğini duyurdu. Liste, “diğer herhangi bir robot vakumunun iki katı emiş” olduğunu söylediği yeni bir robot vakumu olan Dyson 360 Vis Nav’ı içeriyor. Adından da anlaşılacağı gibi, temizlediği odanın daha iyi görülebilmesi için balık gözü lensli 360 derecelik bir kamera da dahil olmak üzere görüş/navigasyon sistemleri, üst düzey Roomba rakibine yapılan en ilginç eklemelerdir. Şirket ayrıca burada kenar algılamadan bahsediyor ve sistemin 71 mm içindeki konumunu tanıyabildiğini belirtiyor.

Görsel Kaynakları: Dyson

CTO John Churchill, “Robotik, algılama, zeka; bunların tümü tipik olarak ‘geleceğin teknolojisi’ olarak kabul edilen alanlardır, ancak bunlar Dyson’da uzun süredir ürün geliştirmenin bir parçasıdır” diyor. “Mühendislerimiz, sahiplerimizin üzerindeki bilişsel yükü azaltmak, sağlıklı bir ev sürdürmek için zamandan, enerjiden ve çabadan tasarruf etmek için bu teknolojileri kullandı ve kullanmaya devam ediyor – gerçek bir ayarla ve unut zihniyeti. Gelecek vizyonumuz kendi kendine bakabilen bir evdir. Bugün lanse edilen yeni teknolojiler bunun vücut bulmuş halidir.”

Neredeyse tam olarak bir yıl önce Dyson, Singapur’daki büyük bir laboratuvarın eklenmesi de dahil olmak üzere robot araştırmalarına çok para yatırdığını açıkladı. Ev robotları için bazı erken konseptleri gösterdi, ancak şimdiye kadar, robot elektrikli süpürgeler uzaydaki en büyük oyunu olmaya devam ediyor.

Görsel Kaynakları: Dyson

Manuel elektrikli süpürgelere gelince, geliştirilmiş filtreleme sistemlerine ve şirketin bir şarjla 70 dakikaya kadar dayanacağını söylediği bir pile sahip olan Gen5detect ve Gen5outsize kablosuz üniteler var. Pil ömrü uzun süredir hat için bir böcek olmuştur. Sert zeminler için ıslak silindirlere sahip Dyson V15s Detect Submarine ve Dyson V12s Detect Slim Submarine elektrikli süpürgeler de yenidir. Bu arada Dyson Purifier Big+Quiet Formaldehit hava temizleyici, şirketin söylediğine göre kirleticilerin %99,95’ini yakalayacak 360 derecelik bir parçacık filtresine sahip.

Gen5detect ve Gen5outsize, 6 Haziran’da sırasıyla 949$ ve 1.049$ fiyatla satışa sunulacak. Diğerleri için henüz bir tarih veya fiyatlandırma yok.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın