LGBTQ+ neobank Daylight, işi bıraktığını söylüyor

gün ışığıBir LGBTQ+ bankacılık platformu olan , kapatılıyor. Güç durumdaki kurucu ortak ve CEO Rob Curtis’e göre, faaliyetleri 30 Haziran’da sona erecek.

Duyuru, NY Magazine’in neobank hakkında patlayıcı bir özellik yayınlamasından aylar sonra geldi.. bu madde TechCrunch’ın tohumlarını ve A Serisi bağış toplamalarını kapsadığı Daylight’a odaklandı Burada Ve Burada, sırasıyla. NY Mag’in makalesi, üç eski çalışan tarafından açılan bir davanın yanı sıra Curtis adına iddia edilen uydurma ve uygunsuz davranışları ayrıntılarıyla anlattı.

İçinde Blog Bugün yayınlanan Curtis, “Şimdi bu pazardan çıkmanın tam zamanı” diyerek müşterilere “paraları güvende ve 30 Haziran’a kadar transfer için tamamen erişilebilir olacak.”

Ekledi: “Daylight, ABD LGBTQ+ müşterilerinin önünü açan harika bir performans sergiledi — trans dahil binlerce banka hesabı açtık, binlerce LGBTQ+ ebeveyn adayının aileleri için planlarını destekledik. Ancak nihayetinde bu hizmetleri maliyetlerimizi karşılayacak şekilde sağlayamadık – bu muhtemelen büyük bankaların işi ve umarım meşaleyi alıp mirasımızı ileriye taşırlar.”

2020’de kurulan Daylight, toplam 20 milyon dolarlık fon topladı. Marş Grubu 2022’de 15 milyon dolarlık A Serisi’ne liderlik etti. Diğer destekçiler arasında Kapor Capital, Precursor Capital, Clocktower, Financial Venture Studio ve Citi yer alıyor.

Şirket, şok edici iddiaları aktardıktan kısa bir süre sonra TechCrunch’a ulaştı ve eski çalışanlarına karşılık veren Curtis’in açıklamasını yaptı. Esasen, Curtis dedi ki şirket Şirketin misyonunun “kapsamının dışına çıkmaması” ve “kaynaklarını LGBTQ+ insanları etkileyen sistemik, toplumsal sorunları ele almaya” yatırmaması “bazı eski çalışanlarının hayal kırıklığına uğramasına” “üzüldü”. “Start-up kültürüne ilişkin kişisel beklentilerini karşılayamadığımız için de aynı derecede üzgünüz ve onlara gelecekte en iyisini dilemeye devam ediyoruz.”

Eski çalışanlar, yaş ve ücret ayrımcılığı, muhbir misillemesi ve dolandırıcılık iddiasında bulundu. Örneğin, Siyah olan Terrance Knox, beyaz akranlarından 85.000 $ daha az kazandığını iddia etti. Dava ayrıca Curtis’in Daylight’ın 2023’ün sonuna kadar 500 milyon dolarlık işlemi işleme koyacağına dair bir tahmin “uydurduğunu” iddia ediyor.

CEO, TechCrunch’a eski çalışanların iddialarının “uydurma” olduğunu söyledi ve ekledi: “İşimizi olumsuz olarak nitelendirmelerine tüm kalbimizle katılmıyoruz ve Daylight bu endişeleri mahkemede ele almaya tamamen hazır.”

Tohum toplama sırasında şirket, ürünlerinin kendilerini LGBTQ+ olarak tanımlayan tahmini 30 milyondan fazla Amerikalı için finansal eşitliği ve kapsayıcılığı teşvik etmek için tasarlandığını söyledi. Girişim ayrıca bir LGBTQ+ iş pazarı ve üyelerin eylemleri queer topluluğunu destekleyen satıcılardan alışveriş yaptığında indirimler ve ödüller sunan bir platform oluşturmayı planladı.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

Ele aldığımız bir konu hakkında bir haber ipucu veya içeriden bilgi mi aldınız? Sizden haber almak isteriz. Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Ya da [email protected] adresinden bize bir not bırakabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı duymaktan mutluluk duyarız.

LGBTQ+ neobank Daylight, işi bıraktığını söylüyor ile Mary Ann Azevedo orijinal olarak yayınlandı TechCrunch

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın