Artifact haber uygulaması, emoji tepkilerini ve makaleleri tıklama tuzağı olarak işaretliyor

Instagram kurucularının haber uygulaması eser Pazartesi günü, kullanıcıların tıklama tuzağı makalelerini bildirmesine, emojilerle tepki vermesine ve makaleleri resim olarak paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir dizi özellik başlattı.

Tıklama tuzağı işaretleme özelliği artık bir makaleyi, makale görünümündeki üç noktalı menü aracılığıyla veya besleme görünümünde uzun basarak yanıltıcı olarak işaretlemenize olanak tanır. Şirket, bu raporları “yararlı makalelere yanıltıcı olanlara göre daha iyi öncelik vermek” için sinyal olarak kullanacağını söylüyor.

Şimdiye kadar uygulama, kullanıcıların bir makaleyi “spam”, “ödeme duvarı”, “bozuk resim veya bağlantı”, “beğenmedim”, “çok fazla reklam” ve “yanlış veya yanlış” gibi nedenlerle bildirmesine izin veriyordu. Yanıltıcı bilgi.” Şirketin bu sinyallerin bazılarını tıklama tuzağından nasıl ayırmayı planladığı net değil.

Görsel Kaynakları: eser

Kevin Systrom, TechCrunch’a verdiği demeçte, şirketin aracı henüz piyasaya sürdüğü için, aracı en iyi nasıl kullanacağını anlamak için verileri gözlemliyor.

“Şu anda veri toplama modundayız. Raporlama aracını bugün kullanıma sunduk ve önümüzdeki haftalarda, kullanıcılara fayda sağlamak için aracı en iyi nasıl kullanacağımıza karar vereceğiz. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu sinyallerde oldukça fazla gürültü var, bu yüzden bu konuda dikkatli davranıyoruz” dedi.

Systrom, Artifact’in şu anda herhangi bir makalenin yanlışlıkla kaldırılmasını veya değiştirilmesini önlemek için tıklama tuzağı raporlarını manuel olarak incelediğini ekledi.

Diğer iki özellik de sahip olunması güzel özelliklerdir. Kullanıcılar artık bir makaleye yanıt olarak “başparmak yukarı”, “kalp”, “gülen surat”, “kızgın surat”, “eğlenmiş surat” ve “üzgün surat” gibi altı emojiden birini kullanabiliyor.

Görsel Kaynakları: eser

Uygulama ayrıca, kaynak adını ve özeti içeren farklı kart seçenekleriyle insanların bir hikayeyi doğrudan bir resim olarak paylaşmasına izin vererek makalelerin paylaşımını iyileştirdi. Kullanıcılar makaleyi doğrudan Instagram hikayelerinde paylaşabilir veya bir resim olarak kaydedebilir. Ayrıca, bir makaleden metin seçerek o kısmı bir resim kartı olarak paylaşabilirler.

Görsel Kaynakları: eser

Geçen ay, uygulama başlatıldı Makaleler için yapay zeka destekli özetler. Bu ay, odağını yazarlara çevirdi: profillerini ve okuyucularının onları takip etmelerini talep etmelerine izin vermek.

Systrom, TechCrunch ile yaptığı bir konuşmada, “Belki de yapabileceğimiz şey, tüketicileri okumayı sevdikleri şeylerin yazarlarıyla buluşturduğumuz bu pazarı yaratmak ve Artifact’te bu yazarlar için bir takipçi kitlesi oluşturmak olabilir” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın