QED, fintech girişimlerini desteklemek için 925 milyon doları kapattı

QED Yatırımcıları bugün, başlangıç ​​aşamasındaki finansal teknoloji girişimlerinin yanı sıra sonraki aşamadaki şirketler için büyüme turlarını desteklemek için kullanacağı toplam 925 milyon $’lık iki yeni fonun kapatıldığını duyurdu.

Özellikle, bugün QED her ikisi de başta ABD, Birleşik Krallık ve Birleşik Krallık’taki fintech şirketlerini desteklemeyi amaçlayan, “aşırı talep gören” 650 milyon dolarlık erken aşama fonu (sekizincisi) ve 275 milyon dolarlık büyüme aşaması fonunu (türünün ikincisi) duyuruyor. Avrupa, Latin Amerika, Afrika ve Güneydoğu Asya.

1994’te Capital One Financial Services’in kurucu ortağı olan Nigel Morris ve Frank Rotman tarafından 2007’de kurulduğundan bu yana QED, 28 unicorn dahil 200’den fazla şirketi destekledi. WQED, iki yeni fonla yönetim altında 4 milyar dolardan fazla paraya sahip olacağını söylüyor. Ne zaman 1.05 milyar dolar topladı Eylül 2021’de firmanın yönetimi altında 3 milyar doların üzerinde para vardı. Firma LP’lerinin adını vermezken, Morris hem geri dönen hem de yenilerini dahil ettiklerini söyledi.

İskenderiye, Virginia merkezli QED, fintech 2020 ve 2021’de esasen patlamadan önce fintech’e yatırım yapıyordu, bu büyük ölçüde COVID-19 salgını ve bunun sonucunda dijital olarak yürütülen daha fazla finansal işlemi zorlamasıyla alevlendi. Örneğin, firma Credit Karma, Remitly ve Nubank’ın Seri A turlarına liderlik etti, AvidXchange’in Seri B’sine liderlik etti ve Klarna’nın Seri F’sine katıldı.

CB Insights’a göre, küresel fintech finansmanı 2022’de 2021’e kıyasla %46 düşüşle ancak 2020’ye kıyasla %52 artışla 75,2 milyar doları buldu. Rağmen fintech finansmanındaki son yavaşlamaMorris buna inanıyor QED’in 16 yıllık tecrübesiyle sadece uzaya yatırım yapmış olması ona bir avantaj sağlıyor.

Yazılı bir açıklamada şunları söyledi: “Ne pahasına olursa olsun büyüme, bu iş döngüsünde günü kazanamayacak. Birim ekonomisi, ürün-pazar uyumu ve kârlılığa giden açık yollar, hayatta kalmanın anahtarlarıdır.”

Firma, aşağıdakiler gibi gelişmekte olan pazarlara olan ilgisini dile getirdi: Latin Amerika Ve Afrika.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın