Microsoft, toplantıları canlandırmak için Teams kurumsal müşterilerine avatarlar getiriyor

Video konferans sıkıcılığı sizi üzüyor mu? Endişelenme. Teams kullanıcısıysanız, bunu bilmek sizi memnun edecektir. avatarlar Windows ve Mac’teki Teams masaüstü uygulamasında bu haftadan itibaren tüm Microsoft 365 İş ve Kurumsal lisansları için genel kullanıma sunuldu. Yaşasın.

Microsoft, Microsoft Teams için avatarların “mevcut video veya video yok ikili seçeneğine bir alternatif sunduğunu” ve “özelleştirilebilir avatarlar ve tepkiler” içerdiğini ve kullanıcılara “katılım ve eğlenceyi teşvik ederken” kamera molası seçeneği sunduğunu belirtiyor. O kadar ileri gideceğimden emin değilim. Ama hey, sözde boş bir ekrandan daha eğlenceli bir iş görüşmesi yapıyorlar.

Ekiplerdeki Avatarlar

Görsel Kaynakları: Microsoft

İlgili bir haberde Microsoft bugün, geliştiricilerin iş yeri için VR odaklı deneyimler oluşturmasına olanak tanıyan platformu Mesh in private önizlemesini başlattığını duyurdu. Teams kullanıcıları, bir grubun yanına gidip onlara yetişme yeteneği gibi “yüz yüze etkileşimlerin birçok öğesini taklit etmeyi” amaçlayan, özel önizlemede de sürükleyici alanlara katılabilir.

Mesh sunumu, birçok yönden, Microsoft’un “metaverse” – bu terim ne anlama geliyorsa, şimdi – gerçekleştirme girişiminin son kalıntıları gibi hissediyor. Mesh yaklaşık iki yıl önce duyuruldu ve Microsoft’un VR ve AR teknolojisine yaptığı yatırımın sona erdiğini gösteren hamleler yaptı. Şirket, Ocak ayında kapalı Şirket çapında yeniden yapılanmanın bir parçası olarak sosyal VR deneyimleri oluşturan AltspaceVR. Ve Microsoft bildirildi iptal edildi “stratejik belirsizlik” nedeniyle HoloLens 2 kulaklığının halefi.

Microsoft bunu elbette reddediyor. Bir sözcü e-posta yoluyla şunları söyledi: “Müşterilerden sürükleyici çözümlerimize güçlü ilgi ve talep görmeye devam ediyoruz. Müşterilerimiz bize, pandemi sonrası her zamankinden daha fazla dağınık olan küresel bir iş gücüne uyum sağlamanın işyerinde doğal, anlamlı bağlantıların kaybına yol açabileceğini söylüyor… [With Mesh,] kuruluşlar, seyahat ve tesislerin mali yükünü ve çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olurken, kaybolan sosyal sermayeyi yeniden oluşturma fırsatına da sahip oluyor.”

Ancak bugün Build’in geri kalanından, Microsoft’un tekil olarak üretken yapay zeka alanına hakim olmaya odaklandığı açıktır. Orada kesinlikle metaverse’den daha belirgin bir geri dönüş var, bu da VR’yi yaygın bir şekilde benimseme niyetinde olan başka bir teknoloji devi olan Meta’ya mal oldu. milyarlarca milyarlarca dolar. (Açıkçası, Meta, giderekkısmen yatırımcı baskısının bir sonucu olarak, dikkatini VR teknolojisinden AI lehine çeviriyor.)

Doğru hamle olup olmadığını zaman gösterecek. Ancak görünüşe göre Microsoft’un pivot konusunda henüz bir pişmanlığı yok.

Microsoft Build 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın