Pinterest, Amazon ile çok yıllı reklam ortaklığını duyurdu

Pinterest bugün, platformuna daha fazla marka ve alakalı ürün getirmeyi amaçlayan Amazon ile çok yıllı stratejik reklam ortaklığını duyurdu. Şirket, şirketin ilk çeyrek kazançlarıyla birlikte paylaştığı bir blog gönderisinde, yeni anlaşmanın e-ticaret devi Pinterest’i üçüncü taraf reklamlardaki ilk ortağı haline getireceğini söyledi.

Ortaklık, son yıllarda tüketicilerin ürün keşfine yönelik değişen ilgi alanlarına uyum sağlamak için çalışan görsel paylaşım ve sosyal medya sitesi için yeni bir adım. TikTok ve Reels gibi video platformlarına olan talep arttıkça, Pinterest’in görsel panosu eskimiş gibi görünmeye başladı ve bu da onun kendi platformunu piyasaya sürmesine yol açtı. video öncelikli Fikir Pinleri ve içerik oluşturucu içeriğine yaptığı yatırımı artırın.

Ama bunlardan bazıları içerik oluşturucu çabaları son zamanlarda yaralandıPinterest’in son çeyreği öncesinde geliri kaçırmak şirket, hisselerini aşağı göndererek düşük ilk çeyrek satışları konusunda da uyardı.

Karşılaştırıldığında, aynı çeyrekte Amazon’un dijital reklam birimi iyi iş çıkardı, %19 atlama 11.6 milyar dolara yükseldi.

Diğer teknoloji şirketleri gibi, Pinterest de işini etkileyen makroekonomik güçlerle mücadele ediyor, ancak değişen ortama uyum sağlamak için çalıştığına söz verdi. Şirket ayrıca Şubat ayında 150 çalışanını işten çıkardı. giderleri kısmaya çalıştı.

Pinterest yıllardır ürün ilhamını satın alma işlemlerine bağlamak için çalışırken, Amazon reklam ortaklığı potansiyel olarak tüketicilere daha sorunsuz bir satın alma deneyimi sunabilir. Bazı e-ticaret web sitelerinin aksine, Amazon müşterilerinin formları doldurmakla uğraşması gerekmeyebilir, çünkü çoğunun ödeme bilgileri zaten şirkette kayıtlıdır ve bu da daha hızlı ödeme yapılmasını sağlar.

Pinterest, kullanıcıların Pinterest’te bir Amazon reklamıyla karşılaştıklarında, satın alma işlemini yapmak için doğrudan Amazon’a yönlendirildiklerini söylüyor.

“Her ay 463 milyondan fazla insan sevdikleri bir hayat yaratmak için Pinterest’e geliyor. Markalar ve ürünler, bu yolculuğun kritik bir parçasıdır ve Pinner’ların ilhamdan eyleme kolayca geçmesini ve reklamverenlerin ticari amacı yüksek kullanıcılarla bağlantı kurmada değer elde etmelerini sağlar.” Amazon ile ortaklığımız, bu çabaları anlamlı şekillerde ölçeklendirmemize izin verecek” dedi.

Şirket, Amazon reklam entegrasyonlarının uygulanmasının bu yılın sonlarından başlayarak birkaç çeyrekte gerçekleşeceğini belirtti. Pinterest, reklamların son kullanıcılara nerede görüneceğini henüz söyleyemez ve gelecek yıla kadar anlamlı bir etki görmeyeceğini belirterek, gelir etkileriyle ilgili herhangi bir yakın vadeli tahminde bulunmaz.

Amazon Kıdemli Başkan Yardımcısı Paul Kotas yaptığı açıklamada, “Amazon Ads, Pinterest ile iş birliği yapmaktan ve müşterilerin alışverişe uygun içerik yoluyla ilgili ürünleri keşfetmesini ve satın almasını daha da kolaylaştırırken aynı zamanda markalar için farklılaştırılmış değer sağlamaktan mutluluk duyuyor” dedi.

gelmek için daha fazla

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın