Pinterest, Pinleri ve Fikir Pinlerini tek bir biçimde birleştiriyor

Pinterest, gelişiminin ardından odağını video içeriğine kaydırırken, video odaklı Fikir Pinleri, şirket artık tüm Pin biçimleri için araçlarını tek bir oluşturma akışında düzene sokacağını söylüyor. Bu, hem video Pinleri hem de statik görüntülerin yanı sıra, çıkartmalar ve yer paylaşımlı metin gibi diğer düzenleme özelliklerinin artık tek bir güncellenmiş deneyimde kullanılabileceği anlamına gelir. Bu değişikliklere ek olarak, Pinterest ayrıca bir dizi yeni düzenleme özelliği, ölçüm aracı, güvenlik özellikleri ve diğer etkileşim araçlarını kullanıma sunuyor.

İleride bir video veya resim Pini oluşturmak için, kullanıcılar yalnızca “Pin oluştur” seçeneğini seçecektir. Şirket, tüm içerik oluşturucuların Pinlerine müzik, metin yerleşimi ve çıkartma gibi özellikler ekleyebileceğini belirtiyor.

Pinterest, bu değişikliklerin içerik oluşturucuların içeriklerini düzenlemesini, yayınlamasını ve ölçmesini kolaylaştıracağını, reklamverenlerin ise daha önce olduğu gibi Fikir Reklamları, Video Reklamları, Koleksiyon Reklamları ve Karusel Reklamları oluşturmaya devam edebileceğini söylüyor.

Bu değişikliklerin bir sonucu olarak, Pinterest kullanıcıları artık bağlantılar, yayın sonrası düzenleme ve esnek en boy oranları dahil olmak üzere daha önce yalnızca Fikir Pinleri veya bir işletme hesabı olan kullanıcılarla kullanılabilen özelliklere erişebilecek. ALL Pins irade katmak the yetenek ile bağlantı ile Pinterest’in söylediği her yerde, kullanıcıların içeriklerinden para kazanmalarına ve izleyicileriyle daha fazla etkileşim kurmalarına olanak tanır.

Şirket bir blog gönderisinde “Tüm Pinlerdeki bağlantılar aracılığıyla başka bir para kazanma kanalının kilidini açmaktan heyecan duyuyoruz” diye yazdı. “Kullanıcılar, tüm resimlere, videolara ve hatta Pinterest TV canlı yayınına bağlantılar ekleyebilecek, trafiği artırmaya ve markalarla bağlantı kurmaya yardımcı olacak. Ücretli ortaklık aracı ve bağlı kuruluş bağlantılarını kullanan ürün etiketleme (ABD ve Birleşik Krallık için) artık Pinterest’te para kazanmak için ek kanallar olarak herkesin kullanımına açık.”

Görsel Kaynakları: Pinterest

Artık tüm video Pinleri, görüntülemeler ve izlenme süresi dahil olmak üzere gelişmiş metriklere sahip olacak. Kullanıcılar, esnek en boy oranlarını kullanarak Pin oluşturabilecek ve yayınladıktan sonra başlık, ayrıntılar ve bağlantılar dahil olmak üzere Pin bileşenlerini düzenleyebilecek. Bu, Pinterest’i Instagram gibi belirli içeriğin yayından sonra düzenlenebildiği ve yaratıcıların daha iyi performans için metni düzeltmesine veya ince ayar yapmasına olanak tanıyan rakip platformlarla daha eşit hale getirir.

Bu değişikliklerin bir parçası olarak, kullanıcıların artık statik görüntüler ve videolar içeren multimedya oluşturma işlemlerine dokunması gerekmeyecek. Artık bu tür içerikler otomatik olarak birbiri ardına oynatılacaktır.

Pinterest ayrıca tüm kullanıcıların bir avuç topluluk katılım özelliğine erişmeye başlayabileceklerini duyurdu. Kullanıcılar artık yorumlarda görmek istemedikleri anahtar kelimeleri ekleyebilirler. Kullanıcılar, belirli anahtar kelimeyi içeren tüm yorumları otomatik olarak gizlemek için sosyal izinler altında bir filtre oluşturabilir. Kullanıcılar ayrıca bir fotoğraf oluşturup yükleyerek platformdaki içeriğe yanıt verebilecek. Ayrıca, kalp ve ampul emojisi gibi tepkiler tüm Pinleri kapsayacak şekilde genişleyecektir.

İçerik pazarlama platformlarını ve yaratıcı araçları kullananlar için yeni bir Pin planlama API’si de mevcut olacak ve kullanıcıların Pinleri bu platformlar aracılığıyla planlamasına olanak tanıyacak.

Pinterest ilk ne zaman Fikir Pinlerini tanıttı 2021’de şirketin çevrimiçi bir görsel panosu olmaktan daha çok bir içerik oluşturucu platformuna dönüşmek istediği görülüyordu. Bu değişikliklerle Pinterest, içerik oluşturma sürecini birleşik bir format altında düzene sokmak istiyor.

“İçerik oluşturucuların Pinterest’in gücünden yararlanmaları için daha basit ve daha hızlı bir yol oluşturarak, içerik oluşturucularımızın ilgili bir kitleye ulaşmasını, para kazanmasını, bir marka oluşturmasını ve onları hem platformlarda hem de platformlarda benzersiz şekilde özel kılan şeyleri ifade etmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz.” platform dışında,” dedi Pinterest Baş İçerik Sorumlusu Malik Ducard, değişikliklerle ilgili yaptığı açıklamada.

Ek raporlama: Sarah Perez

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın