Capchase, SaaS finansmanı için Capchase Pay ile şimdi satın alın, sonra ödeyin

3d duvar kağıdı

CapchaseSulandırmayan bir büyüme sermayesi sağlayıcısı olan , Hizmet Olarak Yazılım şirketlerinin anlaşmaları daha hızlı tamamlamasına yardımcı olmak için Capchase Pay’i başlattıktan sonra şimdi satın al, sonra öde alanında.

Capchase Pay, SaaS şirketlerinin yazılımları için tam sözleşme değerini tahsil etmelerini sağlarken aynı zamanda müşterilerine esnek ödeme koşulları sağlar.

Yine de SaaS büyümesi büyük bir darbe almadı Daha önce de düşünüldüğü gibi, Capchase’in kurucu ortağı ve CEO’su Miguel Fernandez, TechCrunch’a alıcının daha esnek finansman koşulları talep etmesi nedeniyle satış döngüleri geciktiğinde SaaS şirketlerinin yatırım getirilerinde bir değişiklik gördüğünü söyledi.

Şimdi satın al, sonra öde tekliflerini “yazılımda yapılacak son B2B ödeme sınırlarından biri” olarak adlandırdı. Microsoft, SAP, Salesforce ve Oracle gibi kurumsal şirketler, dönüşüme yardımcı olmak için kendi finansman çözümlerini masaya getirebilirler, ancak bu, orta ölçekli şirketler için hâlâ gelişmekte olan bir alandır.

Fernandez, bu SaaS şirketlerinin peşin ödemeler için büyük indirimler sunduğunu ve bunun da indirimlerin genişletilmediği ilk yıldan sonra geliri düşürdüğünü ve elde tutmayı etkilediğini söyledi. Capchase, SaaS müşterileriyle görüştü ve %50’den fazlasının satış döngüsü uzunluğunda ve müşteri ödeme gecikmelerinde bir artış yaşadığını ve bunun sonucunda şirketlerin neredeyse %40’ının tahsilat sürelerinin arttığını tespit etti.

“Bir ürünü pazara sürmek ve dönüşümü hızlandırmak için mükemmel bir zaman olduğunu düşündük” dedi. “Satıcılar, işi yürütmeye devam edebilmeleri ve alıcılar ödemelerde esneklik elde edebilmeleri için tüm parayı peşin alıyor.”

Capchase Pay, teklifleri otomatik olarak hazırlar ve banka hesapları ile kredi kartları arasında esnek ödeme seçenekleri sunar. 20’den fazla SaaS şirketi ürünü Capchase ile beta sürümünde kullanmak için imza attı ve bu erken müşterilerin satış hızında %300, yaşam süresi değerinde %80 ve yıllık sözleşme değerinde %20 artış yaşadığını bildirdi.

Bunlardan biri olan lider üretim şirketi CIENCE, Capchase Pay’i kullandıktan sonraki bir ay içinde anlaşmaları yarı sürede kapattığını ve “12 aylık SaaS sözleşmeleri için düşük, tek haneli potansiyel müşteri sayısını 50’ye çıkardığını” söyledi. CIENCE COO’su August Keating yazılı bir açıklamada, “ortalama 100.000 $’lık bir anlaşma büyüklüğü” dedi.

Fernandez, şimdi satın al sonra öde ürünü sunmanın Capchase’in kullanıcı tabanını da genişlettiğini söyledi. Yıllık yinelenen geliri 30 milyon dolardan az olan gelire dayalı finansman müşterileri için tipik bir kesinti vardı. Ancak, ilk BNPL müşterilerinden bazılarının ARR’de yüz milyonlarca doları olduğunu söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın