Peloton ve CPSC nihayet geri çağrılan koşu bantları için bir düzeltme üzerinde anlaştılar

Tam olarak bir hafta önce, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) Peloton’un geri çağırdığını duyurdu yaklaşık 2,2 milyon egzersiz bisikleti. Ajans, “kullanım sırasında kırılma, kullanıcı için düşme ve yaralanma tehlikeleri oluşturma” potansiyeline sahip PL01 bisikletin 13 kişiyi yaraladığını kaydetti.

Bu, sadece birkaç yıl önce pandemi kaynaklı evde fitness rönesansında yükselen bir şirketten gelen en son kötü haberdi. Aradan geçen süre, aşırı yatırım, yavaşlayan satışlar, güvenlik endişeleri, yönetici çıkışları ve çok sayıda işten çıkarma ile gölgelendi. Son bisiklet sorunu da firmanın ilk büyük geri çağırması değildi.

Mayıs 2021’de Peloton ve CPSC, Tread ve Tread+ ile ilgili bir çift geri çağırma için bir araya geldi. Şirket, kullanım sırasında dokunmatik ekranın ayrılmasına ve bu süreçte koşucunun yaralanmasına neden olabilecek bir kusuru gideren, daha düşük maliyetli cihazın yeniden piyasaya sürülen bir sürümüyle, birincisini oldukça hızlı bir şekilde ele aldı. Peloton ayrıca 6.450 Basamak için düzeltmeler sundu.

Tread+ ile ilgili sorunlar daha çok endişe vericiydi — 125.000 birim geri çağrıldı yetişkinler, çocuklar ve evcil hayvanlara yönelik 72 yaralanma raporunun ardından. Son ikisi, koşu bandının arkasına çekilme riski taşıyordu. CPSC o sırada, “yakın zamanda altı yaşında bir çocuk koşu bandının arkasından çekilerek öldü. Buna ek olarak Peloton, yetişkin kullanıcıların, çocukların, evcil hayvanların ve/veya nesnelerin koşu bandının arkasından çekildiğine dair 72 rapor aldı; bunlara ikinci ve üçüncü derece sıyrıklar, kırık kemikler ve kesikler gibi çocuklara yönelik 29 yaralanma raporu da dahil. ”

Bugün komisyon ve Peloton ilan edildi insanları ve nesneleri koşu bandının arka silindirinin yakınına sıkışmaktan korumak için tasarlanmış bir arka koruma onarımı konusunda anlaştıklarını. Koruyucunun, koşu bandından uzaklaşan ve biri çarptığında gücü kapatan bir “ayrılabilir tasarımı” vardır. Sistem Sonbahar teslimi için ayarlanmıştır ve ücretsiz onarımın bir parçası olarak sunulacaktır.

CPSC, geri çağırmadan bu yana rapor edilen ek 279 olay ve 61 yaralanma olduğunu ve toplamların sırasıyla 351 ve 90’a çıktığını belirtiyor. Başka ölüm bildirilmedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın